top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Ohlédnutí za 16. extraligovým kolem... s Janem Filipem

07.02.2017, Jan Vtípil

Trenér české reprezentace Jan Filip měl při hodnocení úvodního extraligového kola roku 2017 důvody ke spokojenosti, ale i rozčarování. Jaké bylo v jeho očích 16. kolo nejvyšší házenkářské soutěže mužů, kdo ho zaujal? A kdo zklamal?

 

První extraligové kolo po zimní pauze přineslo povětšinou jasně se vyvíjející duely, které skončily také výrazným brankovým rozdílem. Výjimkou byly zápasy v Kopřivnici, kde vysoké vedení neudržela Karviná, a v Novém Veselí, kde nakonec remízovým výsledkem skončilo střetnutí nováčka soutěže s úřadujícím mistrem. V Kopřivnici to dlouho vypadalo na výhru hostí, kteří až do poloviny druhého poločasu kontrolovali zápas a jejich výkon byl až suverénní. Domácí ale ukázali svou bojovnost, která v kombinaci s nadprůměrným výkonem brankáře Pyška dovedla Kopřivnici k výhře. Domácí gólman Baník vychytal a nutno dodat, že hosté udělali také velké množství technických chyb. Stěžejní byla ale bojovnost kopřivnických házenkářů, pro kterou lze konečný výsledek označit za zasloužený.

Bojovalo i Nové Veselí. Nadšení jeho výkony doprovází od prvního kola, musím ale také zmínit patrné zlepšení jeho hry. Tým šel od úvodu soutěže výkonnostně nahoru. A týká se to i jednotlivců. Proti Plzni se mohl opřít o už v Extralize zkušeného Schamse v brance, ale také o úplného nováčka Tomáše Nejdla na pravé spojce. Jeho výkon mě vyloženě potěšil. A těší mě u něj už to, že má možnost růst v nejvyšší soutěži. Je před ním ještě hodně práce, ale extraligová konfrontace mu může jedině prospět. Zápas byl díky dramatickému průběhu zajímavý až do posledních vteřin a v plzeňském dresu se mi líbil Honza Blecha. Celkově bylo znát, že Plzeň je oslabená, ale přiznám se, že výkony hráčů z reprezentačního kádru mě příliš neuspokojily. Máme na ně určitě větší nároky.

Z reprezentantů se ale opět dařilo Jiřímu Motlovi v lovosickém dresu proti Litovli. Lovosice zápas proti Tatranu přesvědčivě vyhrály, měly jasně více ze hry. Kvalita na Hané předčila bojovnost. I tu bych ale ocenil, zejména v porovnání s další jasnou prohrou Hranic. Jejich odevzdaný výkon mi vlastně bere jakoukoliv další možnost se vyjádřit k jejich zápasu v Zubří. Snad bych jen ocenil velice slušnou návštěvu, a tedy i atmosféru. Závěr prvního poločasu rozhodl utkání v Brně, kde nakonec vsítil Jičín pouze devatenáct branek, a to je na body málo. Před přestávkou bylo rozhodnuto také na Dukle, kde Frýdek-Místek nabral výrazné manko, byť nerezignoval jako třeba zmíněné Hranice. Kvalita byla ale na straně Dukly, domácí se mohli spolehnout na výborný výkon Petržaly a dvojice Kývala – Kotrč. Zejména Dan Kývala dále potvrzuje svůj výkonnostní progres.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email