Extraliga házené 2018/2019

Hraničtí porazili Frýdek-Místek a končí sedmí, pokračuje finále i boj o bronz

15.05.2015, Vít Chalupa

Házenkáři Cementu Hranice porazili v odvetě dvoudílné série o sedmé místo SKP Frýdek-Místek 35:27 a končí v extralize na sedmém místě. První duel vyhráli před týdnem Frýdeckomístečtí 30:29.

Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 35:27 (20:11)

Hraničtí rozhodli o svém vítězství v prvním poločase, který vyhráli o devět gólů, když ani jednou nepustili svého soupeře do vedení v utkání.

Nejvíce branek: Rachač 12, Margla 5/3, Čadra 4 – Petrovský 8, Rajnoha 6, Pomichálek, Meca po 3. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 253. První zápas: 29:30, Hranice jsou sedmé, Frýdek-Místek osmý.

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice:Zápas proběhl v klidném duchu, my jsme našli více motivace než soupeř, o tom to dnes bylo. My jsme chtěli poslední domácí zápas v sezóně vyhrát a taky jsme to pro fanoušky zvládli. Myslím si, že jsme hráli dobře v obraně, v útoku se nám střelecky dařilo, takže pohodový zápas, žádný tlak.“

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: Díky našemu nezodpovědnému přístupu bylo v prvním poločase po zápase. Prohrávali jsme o devět gólů, podali jsme absolutně nesoustředěný výkon. Hranice nás předčili absolutně ve všem.“

V sobotu od 10.15 hodin se hraje třetí finále. Talent M.A.T. Plzeň má po dvou domácích výhrách mečbol v duelu v hale A.S.A Město Lovosice. Případný čtvrtý zápas by byl na programu v neděli 17. května od10.15 opět v Lovosicích.

Pokračuje také dosud vyrovnaná série o třetí místo mezi KP Brno a Baníkem OKD Karviná. Rozhodne se též o konečném pátém místě. V prvním utkání zvítězila Dukla Praha 26:25, odveta se hraje v sobotu v Zubří.

Názor Karla Nocara, který pro Deník, mediálního partnera Českého svazu házené komentuje házenkářské dění, ke třetímu finálovému zápasu mezi Plzní a Lovosicemi: „Úvodní dva zápasy nezastihly Lovosice v dobrém rozpoložení a to hned v jejich začátcích. Lovosičtí měli týden na to, aby si vše vyříkali, odstranili chyby a já věřím, že v domácím prostředí před svými věrnými fanoušky udělají vše pro zvrácení série, což už proti KP Brnu dokázali. V případě Plzně bude třeba, aby se udrželi svůj hlad po titulu a vyvarovali se uspokojení z vedení 2:0. Varováním pro ně může být druhý poločas druhého zápasu.

Víkendový program

Sobota 16. května

Finále play-off

10.15 hodin: A.S.A. Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň (stav série 0:2, přímý přenos ČT sport)

O třetí místo

17.00 hodin: Baník OKD Karviná – KP Brno (stav série 1:1)

O 5. místo

18.00 hodin: Gumárny Zubří – Dukla Praha (první zápas 25:26)

Neděle 17. května

10.15 hodin: A.S.A. Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň (případný čtvrtý zápas, přímý přenos ČT sport)

10.15 hodin: Baník OKD Karviná – KP Brno