top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Mistři České republiky jsou znovu z Plzně! Talent M.A.T. Plzeň slaví v Lovosicích třetí finálovou výhru

16.05.2015, Vít Chalupa

21:22 skončilo třetí utkání finálové série v Lovosicích. Domácí házenkáři týmu A.S.A. Město Lovosice sice celý zápas vedli, v závěru ale házenkáři Talentu M.A. T. Plzeň dokázali přetlačit vedení na svou stranu a velezkušený brankář Motlík úspěšným zákrokem proti sedmičce Chroustovského zajistil Západočechům třetí finálové vítězství.

Play-off - finále

A.S.A. Město Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň 21:22 (12:10)

Házenkářům Lovosice šlo dnes o vše a na jejich nasazení to bylo znát. Do zápasu vlétli s velkou silou a hnáni dopředu mohutnou černou kulisou vyprodané haly Chemik dostali se hráči ve stejně barevných lovosických dresech rychle do vedení. Chroustovský byl autorem prvních třech branek zápasu (3:0), potom se ale chytil Motlík a padat to začalo i plzeňským kanonýrům. Ovšem domácí si po celou první patnáctiminutovku drželi dvoubrankový odstup, který pak na začátku druhé čtvrtiny utkání zvýšili na pět gólů. Hráči Talentu se ale vrátili do zápasu, v závěru poločasu rychle manko korigovali a čtyři minuty před koncem snížili pětibrankovou ztrátu na poločasový rozdíl dvou gólů (12:10).

Vstup do druhého poločasu ale vyšel lépe hostům, kteří udrželi i přes přestávku tempo ze závěru poločasu. Ve 35. minutě se Plzni ze sedmimetrového hodu podařilo rukou Fořta poprvé v zápase vyrovnat (13:13). Adamík ale bránil Plzni, aby šla ne severu Čech do vedení. Naopak dalších pět minut nedokázali hosté domácí svatyni dobýt a Lovci si vzali zpět čtyřbrankové vedení (17:13). Plzeň sice záhy opět korigovala na dvě branky rozdílu, ovšem potom už byla domácí obrana proti dalšímu snižování. Další korekce se podařila Plzni až v 53. minut, kdy to bylo po trefě Tonara 19:18 a hned vzápětí tentýž střelec potrestal technickou chybu domácích vyrovnáním (19:19).

Zápas šel do dramatické koncovky. V 58. minutě Milan Škvařil poprvé poslal Plzeň do vedení (20:21), Sýkora ale znovu zařídil vyrovnání. V časové tísni ale znovu Milan Škvařil zařídil vedení (21:22) a půl minuty před koncem brala domácí lavička time-out. S nasazením všech sil Plzeň sice závěrečnou střelu domácích ubránili, ovšem za cenu faulu a tak došlo na sedmimetrový hod po základním herním čase. Proti sově se postavili Chroustovský a Motlík a vítězně z ní vyšel velezkušený plzeňský hrdina, strážce branky Motlík. Udržel nervy na uzdě a Chroustovského vychytal.

Na Lovosické palubovce tak pak právě brankář Motlík odpálil bouřlivé oslavy Západočechů. Spolu s početným modrým fanklubem přímo na hřišti slavili suveréni tohoto extraligového ročníku zisk titulu Mistra extraligy. Právě Radek Motlík pak z rukou prezidenta Českého svazu házené Aleše Pospíšila novou trofej pro Mistry České republiky.

Nejvíce branek: Klimt 4, Malý 4, Chroustovský 4/1, Motl 4/4 - Milan Škvařil 8, Kavka 4/1, Tonar 4/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 1000 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:3. 

Vladimír Šuma, trenér A.S.A. Město Lovosice: „Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme si vytvořili náskok a šance. Vstup do druhého poločasu nebyl tak ideální jako ten v prvním poločase, soupeř nás dotáhl, navíc vytáhl obranu na 2:4. Poté jsme byli trochu unaveni a nedokázali jsme si s tím poradit. Na konci nám chybělo trochu štěstí, dostali jsme branku a v poslední vteřině neproměnili sedmimetrový hod, což se nám povedlo v Českým poháru."

Martin Šetlík, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Nám se úvod zápasu nevydařil. Lovosice hrály jednoduše, účelně, padalo jim to tam, prakticky byly pořád v útoku. My jsme se na to snažili reagovat, ale když jsme se k šancím a střelám dostali, stál v brance výborný Adamík, který nám vychytal jasné šance. Nakonec to dospělo k dvěma "osobkám" a závěr byl takový jaký byl. Jsem spokojený, že jsme to dnes dotáhli. Vyhráli jsme 3:0 na zápasy. Pokusím se to překlopit, aby trenérských titulů bylo víc, než hráčských (pozn. Šetlík má dva titul jako hráč, dva jako trenér). Důležité je, že je titul v Plzni a tým drží pohromadě. Chceme jít dál, toto je teprve začátek!“

Radek Motlík, brankář Talentu M.A.T. Plzeň: „Nevyšla mi první půlka, tam jsem toho moc nechytil. Moc jsme  my, brankáři, klukům v poli nepomohli. Já jsem ale pořád věřil, že tento tým je schopný vyhrát, i když do druhé půlky jsme šli za stavu -2. Klukům jsem věřil, že to otočíme, máme výborný tým mladých perspektivních hráčů, kteří toho v budoucnu mohou ukázat mnohem víc. Děkuju fanouškům, celému týmu, doktorům, trenérům, masérům! Všem! Díky moc!“

 

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email