top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Házenkáři KP Brno porazili v duelu o bronz Karvinou, Zubří končí v extralize páté, Dukla Praha šestá

16.05.2015, Vít Chalupa

Házenkáři Baníku OKD prohráli na domácí třetí utkání série o bronzové medaile 30:33 s KP Brno. Série se hraje na tři vítězná utkání a čtvrtý zápas je na programu v neděli 17. května od 10.15 hodin opět v Karviné. Tým Gumáren Zubří obsadí v konečném pořadí mužské extraligy pátou příčku, Dukla Praha končí šestá. Po 22 kolech základní části patřilo Zubří druhé místo, Dukla byla třetí. Zubří vypadlo ve čtvrtfinále s Karvinou, Dukla s Lovosicemi.

O bronz

Baník OKD Karviná – Handball KP Brno 30:33 (13:15)

Házenkáři Brna oplatili Karviné porážku, kterou utržili minulý týden na vlastní palubovce a v sérii o bronz se znovu ujali vedení. Přitom vedení v zápase se nejdříve chopili domácí (5:3, 8:5), v 15. minutě se ale Brňanům podařilo vyrovnat (9:9) a pět minut před přestávkou si vypracovali dvoubrankový náskok (12:14). Začátek druhého poločasu zase ovládli domácí, v jejichž dresu vynikal kanonýr Chudoba, Brňané opět vyrovnali a přetahovaná pokračovala do 52. minuty. Tehdy odskočili Brňané soupeři o tři branky (27:30) a náskok si už udrželi až do konce.

Nejvíce branek: Chudoba 11/3, Užek 6, Paululík, Veřmiřovský po 4 - Hubáček 8, Musil 6, Mráz 6/2. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 515. Stav série: 1:2.

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „V dnešním utkání jednoznačně rozhodla vůle a motivace. Připadalo mi to, jako by můj tým byl spokojený se stavem jedna ku jedné. Hráči si asi mysleli, že to vítězství přijde samo. Rozhodovala i rozdílná výkonnost brankařů. Naši brankáři byli oproti Štolcarovi jednoznačně slabší. Třetím aspektem byla slabá úspěšnost střelby, velké množství technických chyb a nezachycení rychlých útoků Brna, které nás jednoznačně převálcovalo přechodem do rychlého útoku. Úplně nejslabším článkem naší hry byly přesilové hry 6:5, které jsme ani jednou nezvládli. Dnes to byl opravdu katastrofální výkon a přístup ze strany našich hráčů. Tím bych ale nechtěl snižovat dnešní výkon hráčů Brna, kteří hráčli podobně jako my u nich a podložili to nesmírnou bojovností a snahou o vítězství. Brno opravdu dřelo a snažilo se, za což jim patří velká chvála a já před nimi smekám klobouk.“

Andrej Titkov, trenér KP Brno: „Dnešní zápas byl opět velice vyrovnaný. Podle mého názoru rozhodlo to, že naši hráči dokázali odolat karvinskému tlaku a nenechali je přecházet do rychlých protiútoků.“

O 5. místo

Gumárny Zubří – Dukla Praha 31:23 (15:11)

Hosté se drželi na dostřel v prvních deseti minutách, pak už hru i skóre ovládali domácí. V poločase vedli 15:11 a po přestávce svůj náskok dále navyšovali až na konečných osm branek rozdílu. Gumárny Zubří, které obsadily po základní části extraligy druhé místo za Plzní, končí po play-off páté, Dukle patří šesté místo, přestože po 22 kolech byla třetí.

Nejlepší střelci: Václav 6, Přikryl 5, Douda, Bechný po 4, Šlachta 4/2 – Kotrč 6/1, Sviták, Březina po 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 450. První zápas: 25:26, páté místo patří Zubří, Dukla končí šestá.

Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří: „Já bych dnešní utkání zhodnotil velice krátce. Oboustranné trápení a nucení hráčů k tomu, aby vůbec ještě chtěli hrát. Naši hráči chtěli hrát vice, takže jsme vyhráli. Vše to bylo o motivu a já děkuji hráčům za to, že ten motiv měli.“

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Já si myslím, že dnešní utkání nám nevyšlo ve všech směrech. Museli jsme hrozně míchat sestavou. Někteří lidé už v hlavách měli to, že jim sezóna skončila někde po Hranicích nebo Lovosicích, takže tomu odpovídal i výkon. Celý mančaft je trochu zklamaný, ale já neházím flintu do žita, protože tým má za sebou celkem povedenou sezónu. Bylo by určitě špatné, kdybychom sezónu hodnotili podle posledních dvou zápasů. Jsem trochu zklamaný z dnešního výkonu, protože ten znehodnocuje výkon celé sezóny.“

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email