top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Janu Landovi prasklo lýtko. „V první chvíli jsem myslel, že vedle mě něco spadlo, jaká to byla rána,“ říká o zranění opora Lovosic

14.03.2017, Milan Novotný

Byl to pro Lovosice v 21. kole hodně špatný zápas. Po vyhraném poločase neudržely v domácí hale Chemik vedení a body si odvezli hosté z Frýdku-Místku. To se někdy stává. Horší ovšem bylo, že ještě před přestávkou se zranila opora Severočechů Jan Landa. Ano, správně je napsáno - se zranila. Lovosický pivot se čtyřkou na dresu si totiž utrhl lýtkový sval na pravé noze sám bez cizího zavinění.

„Byla to nejspíš taková nešťastná shoda náhod. Moc to nechápu, byl jsem rozcvičený, zahřátý a maximálně koncentrovaný. V žádném případě se nejednalo o cizí zavinění, nebyl jsem s nikým v kontaktu, ani jsem nepoklouzl,“ kroutil hlavou Jan Landa, který po sedmičce prováděné spoluhráčem vyrazil za odraženým míčem od břevna.

To bylo ale poslední, co v zápase stačil udělat. „Stál jsem na devítce a odrazil se pravou nohou dopředu. V tom momentu mi v lýtku ruplo. Byla rána, která byla zřetelně slyšet. V první chvíli jsem si myslel, že vedle mě něco spadlo. Hned jsem se svalil k zemi. Na nohu jsem se mohl vůbec postavit. Asi dvě minuty jsem ležel a hned jsem věděl, že je to špatný. Bylo mi jasné, že nepůjde o pouhé natažení, protože se ozvalo zlověstné křupnutí,“ vzpomínal reprezentant na neradostnou chvíli, která přišla v době, kdy Lovosice ještě vedly.

„Nevím, kde se stala chyba. Odrazil jsem se stejně jako stotisíckrát před tím, ale prostě něco bylo v ten okamžik špatně. Když o tom přemýšlím, tak se možná v noze nashromáždila nějaká únava a tlak z předchozích zápasů a tréninků,“ pokračoval třicetiletý matador. „Verdikt je přetržený úpon v lýtkovém svalu, což je hodně nepříjemná záležitost, ale pořád lepší než utržená achilovka, což mě v jednu chvíli napadlo. To bych ale cítil mnohem prudší bolest. Pochopitelně by to znamenalo operaci a několikaměsíční stop. To však lékaři ještě v hale vyloučili.“

Léčení přetrženého svalu bude naproti tomu mnohem kratší. Téměř dvoumetrový Jan Landa věří, že pro něj sezona ještě neskončila. Kdy se ale bude moci vrátit hry a pomoci oslabeným „lovcům“, si v tuto chvíli netroufá odhadovat. „To se nedá říct takhle dopředu. Bude záležet na doktorech a na tom, jak bude probíhat léčení a rehabilitace,“ uzavřel pilíř lovosické obrany.

Foto: Miroslav Vintrich

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 -finále - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 34:19 HC Dukla Praha
14.5. 17:00
HC Dukla Praha 28:23 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
19.5. 17:00
HC Dukla Praha 27:26 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
20.5. 20:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
27.5. 00:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 252
Marek Monczka HCB Karviná 183
Milan Kotrč . HC Dukla Praha 169
David Poloz Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 164
kompletní tabulka
Adam Gřešek Pepino SKP Frýdek-Místek 54
Jakub Kastner HC Dukla Praha 46
Viktor Hastík SKKP Handball Brno 43
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 37
kompletní tabulka
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 88
Jan Brabec HC Dukla Praha 82
Libor Hanisch HCB Karviná 72
Tomáš Říha HC ROBE Zubří 64
kompletní tabulka
side-ad-1