Extraliga házené 2017/2018

Házenkáři Nového Veselí porazili v play-out Litovel sedmibrankovým rozdílem

12.04.2017, Alžběta Vejrostová

Počtvrté dokázali házenkáři Nového Veselí zdolat tým Tatranu Litovel. Po vyrovnaném úvodním poločase navýšili hostující házenkáři svůj náskok a nakonec oslavili na hřišti Litovle sedmibrankovou výhru.

4. kolo play-out:

Tatran Litovel - Sokol Nové Veselí 27:34 (15:17)

Počáteční tempo utkání plně odpovídalo venkovnímu ospalému počasí. Domácí se přesto ujali vedení 8:4. Pak však dvěma vyloučeními dovolili hostům se dostat do utkání a ti se ještě před poločasem ujali vedení. To si pak udrželi až do konce zápasu. Velmi platný byl hostující pivot Sekulič, který střílel góly a připravoval dobré pozice pro spoluhráče. Domácí nedokázali navázat na dobrý výkon z předchozího utkání v Kopřivnici a spoustou technických chyb a zahozených šancí moc domácí diváky nepotěšili.

Nejlepší střelci:  Šmíd 4, Bechný 4, Hub 4 - Chosik 7, Sekulič 6/1, Dolejší 6/1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody:  1/1 - 3/3. Vyloučení:  4 - 1 (ČK trenér Hradil). Diváci: 181.

Michal Hradil, trenér Tatranu Litovel: "Začali jsme celkem dobře, ale v okamžiku, kdy jsme kvůli vyloučení nebo fyzičce museli prostřídat, jsme upustili od připravených věcí. Přišla hluchá pětiminutovka. Vedli jsme o 4 branky, doufal jsem, že vedení udržíme, ale vyloučení nám to nedovolila. Neměli jsme jistotu v rukou, zahodili jsme velké množství šancí, náš výkon byl hodně vlažný. Během utkání se zranili někteří hráči, nedařila se souhra, prostě jsme se v zápase nechytli."

Pavel Hladík, trenér Sokola Nové Veselí: "Děkuji svým hráčům za koncentraci. Nebýt asi osmi minut v prvním poločasu, tak jsme to utkání zvadli velmi dobře a měli jsme ho ve svých rukách. Musím říct, že už jsme si na Litovel skutečně věřili, třikrát jsme soupeře letos porazili a dnes bylo vidět v klíčových okamžicích, že hráči měli dostatek seběvědomí a vyhráli jsme pro nadšeně hrající Litovel až krutým výsledkem.