top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Lovosice se nechaly porazit velice lacino, Dukla v Zubří soupeře semlela

18.04.2017, Milan Novotný

Své účinkování si před Velikonocemi dvojice elitních týmů představovala jinak. Živila naděje, že se jim proti favoritům podaří urvat jeden zápas. Hlavně Zubří se doma netajilo ambicemi. Nakonec však Valaši i házenkáři Lovosic dvakrát prohráli a musí zkusit štěstí ve třetím zápase. V tomto ohledu jsou na tom o poznání líp Severočeši, kteří se v sobotu pokusí doma zastavit rozjetou Plzeň.

Kouč FCC Město Lovosice Milan Berka bez okolků a sportovně přiznal, že Plzeňští byli v obou domácích zápasech lepší. „Kvalita soupeře je neoddiskutovatelná. Z mého pohledu jsme se nechali porazit velice lacino. Plzeň ani nemusela vytáhnout všechen arsenál. Dvě prohry nás mrzí, ale horší je, jakým způsobem k nim došlo. Navíc nás potkala smůla, když jsme ve dvanácté minutě prvního zápasu přišli kvůli zranění o Jirku Boučka,“ krčil rameny.

„Až na pár chvil jsme nebyli rovnocenným soupeřem. Kluci to sice odmakali, nemohu říct, že by vyloženě zklamali, ale nepodali takový výkon, aby soupeř musel jít na sto procent. Rozdíl byl v agresivitě a v tom, že jsme je nechali hrát. Zatímco oni jednoduché chyby v útoku trestali, tak my jsme obdobné možnosti nevyužívali,“ vyjmenovával Milan Berka „vady kráse“.

Po střechu nabitá hala, fantastické publikům, úspěšné vstupy do obou zápasů, ale nakonec dvě domácí prohry. Nelze se divit, že v Zubří panuje po střetnutích s Duklou zklamání. „Ze čtyř poločasů jsme sehráli dva výborně a dva mizerně. Bohužel ta negativa převážila. O prvním utkání se dá mluvit i tak, že soupeř měl štěstí, ale ve druhém byl jednoznačně lepší. My jsme naopak neměli po zraněních a červených kartách co nabídnout,“ litoval trenér HC ROBE Zubří Andrej Titkov.

„V obou případech nás zradila střelba a zejména v druhém duelu jsme propadli v útoku. Snažili jsme se nepříznivý vývoj druhých poločasů zvrátit, ale nešlo to. Dukla nás prostě semlela. Mrzí mě hlavně porážka v prvním utkání, tam jsme měli reálnou naději zvítězit. Bohužel se to nepovedlo, ale to je sport a play-off,“ dodal.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Sokol Nové Veselí : KH Kopřivnice
9.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HC ROBE Zubří
9.9. 18:00
HCB Karviná : SKKP Handball Brno
10.9. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : TJ Cement Hranice
10.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek : HBC Strakonice 1921
10.9. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HC Dukla Praha
13.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek
16.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
16.9. 17:00
Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň
16.9. 17:00
Kopřivnice - HC ROBE Zubří
16.9. 18:00
HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín
16.9. 18:00
Cement Hranice - HCB Karviná
17.9. 10:30
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka