top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Lovosice se nechaly porazit velice lacino, Dukla v Zubří soupeře semlela

18.04.2017, Milan Novotný

Své účinkování si před Velikonocemi dvojice elitních týmů představovala jinak. Živila naděje, že se jim proti favoritům podaří urvat jeden zápas. Hlavně Zubří se doma netajilo ambicemi. Nakonec však Valaši i házenkáři Lovosic dvakrát prohráli a musí zkusit štěstí ve třetím zápase. V tomto ohledu jsou na tom o poznání líp Severočeši, kteří se v sobotu pokusí doma zastavit rozjetou Plzeň.

Kouč FCC Město Lovosice Milan Berka bez okolků a sportovně přiznal, že Plzeňští byli v obou domácích zápasech lepší. „Kvalita soupeře je neoddiskutovatelná. Z mého pohledu jsme se nechali porazit velice lacino. Plzeň ani nemusela vytáhnout všechen arsenál. Dvě prohry nás mrzí, ale horší je, jakým způsobem k nim došlo. Navíc nás potkala smůla, když jsme ve dvanácté minutě prvního zápasu přišli kvůli zranění o Jirku Boučka,“ krčil rameny.

„Až na pár chvil jsme nebyli rovnocenným soupeřem. Kluci to sice odmakali, nemohu říct, že by vyloženě zklamali, ale nepodali takový výkon, aby soupeř musel jít na sto procent. Rozdíl byl v agresivitě a v tom, že jsme je nechali hrát. Zatímco oni jednoduché chyby v útoku trestali, tak my jsme obdobné možnosti nevyužívali,“ vyjmenovával Milan Berka „vady kráse“.

Po střechu nabitá hala, fantastické publikům, úspěšné vstupy do obou zápasů, ale nakonec dvě domácí prohry. Nelze se divit, že v Zubří panuje po střetnutích s Duklou zklamání. „Ze čtyř poločasů jsme sehráli dva výborně a dva mizerně. Bohužel ta negativa převážila. O prvním utkání se dá mluvit i tak, že soupeř měl štěstí, ale ve druhém byl jednoznačně lepší. My jsme naopak neměli po zraněních a červených kartách co nabídnout,“ litoval trenér HC ROBE Zubří Andrej Titkov.

„V obou případech nás zradila střelba a zejména v druhém duelu jsme propadli v útoku. Snažili jsme se nepříznivý vývoj druhých poločasů zvrátit, ale nešlo to. Dukla nás prostě semlela. Mrzí mě hlavně porážka v prvním utkání, tam jsme měli reálnou naději zvítězit. Bohužel se to nepovedlo, ale to je sport a play-off,“ dodal.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 -finále - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 34:19 HC Dukla Praha
14.5. 17:00
HC Dukla Praha 28:23 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
19.5. 17:00
HC Dukla Praha 27:26 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
20.5. 20:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
27.5. 00:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 252
Marek Monczka HCB Karviná 183
Milan Kotrč . HC Dukla Praha 169
David Poloz Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 164
kompletní tabulka
Adam Gřešek Pepino SKP Frýdek-Místek 54
Jakub Kastner HC Dukla Praha 46
Viktor Hastík SKKP Handball Brno 43
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 37
kompletní tabulka
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 88
Jan Brabec HC Dukla Praha 82
Libor Hanisch HCB Karviná 72
Tomáš Říha HC ROBE Zubří 64
kompletní tabulka
side-ad-1