top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Kontakt vyplynul ze hry. Škvařil se protihráči omluvil. Zraněný Bouček se s nemocným synem vrátí do dětských let

19.04.2017, Milan Novotný

Nešťastná událost se stala na Velký pátek. Běžela dvanáctá minuta prvního semifinále play-off mezi Plzní a Lovosicemi, když po souboji zůstal na palubovce s bolestí v pravém stehnu ležet hostující Jiří Bouček. Znamenalo pro něj konec účinkování v sérii a jestli se objeví v závěrečných zápasech sezony o umístění, není v tuto chvíli jasné.

Lovosická střední spojka putovala po zápase do plzeňské nemocnice, kde lékaři vyloučili vážnější zranění. Na odborné vyšetření do Ústí nad Labem se Jiří Bouček dostal až po Velikonocích. Definitivní diagnóza je naštěstí poměrně příznivá: natržená šlacha a natažený úpon v oblasti třísla doprovázené hematomem v podbřišku. Čtyřiatřicetiletý hráč, který osm let působil v Německu, je rád, že nemusí na operaci.

Po obtočení kolem soupeře ucítil bolest

V zápase vzbudilo Boučkovo zranění emoce, jelikož se mohlo zdát, že k němu došlo po faulu Milana Škvařila. „Tak to ale nebylo. Milan je známý svou tvrdostí a k tomu navíc dodává své jízlivé poznámky. S tím popichováním to ale někdy přehání… Křičel na mě ať vstávám, jenže když vyšlo najevo, že mi něco je, tak za mnou přišel a omlouval se, že netušil, že mě bolí noha,“ líčil lovosický odchovanec. „Vyběhl proti mně a trochu mě přidržel. Já se kolem něj obtočil a když jsem dokončil rotaci, tak mi to v noze prdlo. Ucítil jsem bolest, jako by mi tam někdo vrazil injekci.“

Situaci popsal i Milan Škvařil. „Hráli jsme v oslabení a snažil jsem se Jirkovi vypíchnout balon. Myslel jsem, že na dvanácti metrech přeruším hru, ale tam jsme se srazili. Nešlo o faul, možná tak o devítimetrový hod. Tříslo si poranil tak, že jak se kolem mě točil, nechal pravou nohu za sebou. To se v házená stává. Bylo to spíš takové nešťastné,“ sdělil urostlý chasník. Podobně událost ze svého pohledu viděl i kouč „lovců“ Milan Berka. „Šlo o kontakt se Škvařilem, ale ten vyplynul ze hry. Nešlo o žádný hrubý faul,“ řekl trenér. Ten ostatně už při zápase správně trestem ani žlutou kartou netrestala zkušená mezinárodní dvojice rozhodčích Horáček – Novotný.

Ještě by si chtěl na jaře zahrát

Kvůli zranění dostal Jiří Bouček neschopenku. Bolavé stehno mu nedovolí chodit do práce. Ze začátku léčby bude odpočívat a sval ledovat. „Dělá mi problémy vstát z postele a nesmím zakašlat. To hodně zabolí. Doma mám ale společnost. Pětiletý syn Šimon je taky nemocný, a tak se kurýrujeme spolu. Budeme něco hrát na počítači a dáme si Člověče, nezlob se. Vrátím se s ním aspoň do dětských let,“ usmál se zkušený házenkář.

Léčit se bude zkraje hlavně klidem. K házené by se mohl vrátit za nějakých pět nebo šest týdnů. „Pokud bych se včas uzdravil, ještě bych si mohl zahrát v závěru extraligy o placku, ale uvidí se, jak se mi to bude hojit. Po čase bych mohl zkusit protahovací cviky, ale nechci nic uspěchat. Ať jsem raději fit na příští sezonu. Máme dostatek lidí a zkušený manšaft. Věřím, že mě kluci nahradí,“ dodal.

Foto: Miroslav Vintrich

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Sokol Nové Veselí : KH Kopřivnice
9.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HC ROBE Zubří
9.9. 18:00
HCB Karviná : SKKP Handball Brno
10.9. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : TJ Cement Hranice
10.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek : HBC Strakonice 1921
10.9. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HC Dukla Praha
13.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek
16.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
16.9. 17:00
Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň
16.9. 17:00
Kopřivnice - HC ROBE Zubří
16.9. 18:00
HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín
16.9. 18:00
Cement Hranice - HCB Karviná
17.9. 10:30
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka