top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Úvodní finálové duely ukázaly sílu obou soupeřů. Co přinesou pražské odvety?

15.05.2017, Milan Novotný

Jednou dole a podruhé nahoře. Takové přirovnání asi nejvíc pasuje k první dvojici finálových zápasů. A to pro obě strany. Zatímco v sobotu Dukla jako první host v této sezoně dobyla plzeňskou baštu, v neděli jasně kralovali domácí. Karty jsou tedy před pokračováním bojů o titul rozdány rovnoměrně.

Účastníci extraligového vrcholu mají zatím jedinou jistotu, že se pražská odveta bude hrát nadvakrát. Naopak scénáře na rozzuzlení finálového dramatu jsou tři. Série může v hale v Edenu skončit v sobotu (první zápas se hraje už v pátek) v případě dvou výher jednoho z rivalů, anebo aktéři nastoupí k pátému duelu ještě jednou v Plzni.

Západočeši usilují o čtvrtý titul v řadě, a tak je Dukla v sobotu výhrou o dva góly trochu vykolejila. „Scházel nám pohyb v postupném útoku a s tím souviselo i proměňování šancí. Když se k tomu výbornými zákroky přidal Petržala, bylo k výhře daleko. V odvetě už bylo všechno jinak, sobotního hrdinu jsme vyhnali z brány, naopak na naší straně zazářil Honza Štochl. Současně jsme zlepšili obranu a převaha a výsledek v náš prospěch byly jednoznačné,“ vrátil se k dvojzápasu kouč Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň Martin Šetlík.

I když Plzeňáci v sobotu většinu zápasu vedli, Dukla podle něj domácí předčila v agresivitě. „Nebyli jsme schopní skóre víc utrhnout. Pak přišly chyby a vyloučení, Dukla vývoj otočila a v závěru jsme měli málo času se zápasem něco udělat. Domácí prohra nás ale nezlomila a myslím, že byla ponaučením. Vysvětlili jsme si chyby a v nedělní odvetě šlo všechno jinak,“ prozradil plzeňský trenér. „Teď musíme v Praze minimálně jednou vyhrát, nejlepší by bylo navázat na nedělní výkon. Myslím, že si kluci soupeře osahali a už vědí, o co jde.“

Proč byly zápasy z pohledu Dukly jako den a noc? „Abychom finále zdramatizovali,“ zubil se trenér Pražanů Jan Josef. Pak ale přehodil do vážného tónu. „Když si po prvním zápase někdo myslí, že už je vyhráno, stihne ho krutý trest. Tím se ztrácí pokora a špatně se ladí na další utkání. Je to cesta do pekel a my jsme si jí prošli. Je to o hlavách hráčů a jen doufám, že nás víc nepoznamená patnáctibranková prohra. Dostavila se i proto, že se nám jako domeček z karet zhroutila obrana. Ale k takovým výsledkům dochází, stačí se podívat na play-off třeba v hokeji.“

To byl pro Duklu před odvetami varující moment. „Na druhou stranu, kdyby nám někdo v sobotu ráno řekl, že po druhém střetnutí pojedeme domů s jednou výhrou, tak by to bylo spíš v rovině přání. Důležité je, že jsme Plzeň zaskočili v prvním zápase. Myslím, že kdybychom prohráli už v sobotu, dopadlo by s námi špatně i v neděli,“ přemítal kouč HC Dukla Praha.

„Teď máme čtyři dny na to dát se nějakým způsobem do kupy, hlavně po psychické stránce, a naplno se věnovat jen házené. Jsou před námi rozhodující zápasy a v domácím prostředí a před svým publikem můžeme dosáhnout na titul. Abychom na to mohli pomýšlet, musíme se vrátit k naší hře, která nás dovedla do finále, a hráči musí poslouchat a plnit taktické pokyny. Je potřeba na palubovce nechat úplně všechno, jinak to bude zase stříbro. Počty to jsou jednoduché,“ dodal Jan Josef.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 -finále - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 34:19 HC Dukla Praha
14.5. 17:00
HC Dukla Praha 28:23 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
19.5. 17:00
HC Dukla Praha 27:26 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
20.5. 20:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
27.5. 00:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 252
Marek Monczka HCB Karviná 183
Milan Kotrč . HC Dukla Praha 169
David Poloz Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 164
kompletní tabulka
Adam Gřešek Pepino SKP Frýdek-Místek 54
Jakub Kastner HC Dukla Praha 46
Viktor Hastík SKKP Handball Brno 43
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 37
kompletní tabulka
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 88
Jan Brabec HC Dukla Praha 82
Libor Hanisch HCB Karviná 72
Tomáš Říha HC ROBE Zubří 64
kompletní tabulka
side-ad-1