top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

V Plzni prováděl výhoz druhého finále fotbalový šoumen, Dukla překvapení zatím tají

16.05.2017, Milan Novotný

Finále extraligy se nehraje jen na palubovkách. Jedná se o házenkářský svátek a vrchol sezony, a tak je v halách všechno slavnostní a načinčané. Před výhozem se hraje česká hymna a nelze se divit – ve hře je mistrovský titul. Zápasy jsou společenskými událostmi, přijde větší množství partnerů, zástupců sponzorů i běžných fanoušků. Arény jsou zaplněné a kluby se mohou elegantně prezentovat.

Něco takového předvedli o uplynulém víkendu v Plzni. Dvakrát bylo vyprodáno se 1400 natěšenými diváky a mezi nimi se dala vysledovat přítomnost některých osobností plzeňského sportu. Jednou z nich byl i fotbalový šoumen a momentálně asistent trenéra Viktorie Pavel Horváth, který se postaral i o slavnostní výhoz nedělního duelu.

„Takové věci se musí domlouvat od srdíčka a Pavel ho má na správném místě. Šlo to snadno, zavolal jsem mu, ale i když má program dost nabitý, udělal si na nás čas. Ona totiž mezi plzeňskými sporty a sportovci panuje synergie. Na nás chodí plzeňští fotbalisté a hokejisté, naši kluci zase na jejich zápasy,“ uvedl jednatel týmu Talent Robstav-M.A.T. Plzeň Martin Šafránek.  

Divák může sledovat dvě finále na jednu vstupenku

Po plzeňských střetnuních je průběžný stav 1:1 a nyní je řada na Pražanech. Dukla si finálové zápasy přeložila ze svého tradičního působiště v Ruzyni do přeci jen důstojnějšího stánku ve vršovickém Edenu, kde se hraje v pátek od 17.00 a v sobotu ve 20.00.

„Jednáme o zapojení roztleskávaček, které jsme využívali v zápasech evropských pohárů, a v pátečním televizním duelu se využije náběhová brána. V poločase máme připravené dekorování našich mladíků za třetí místo v extralize staršího dorostu a řešíme účast jedné známější osobnosti. Nemělo by se jednat o slavnostní výhoz jako v Plzni, ale víc zatím nechci prozrazovat,“ sdělil sportovní manažer Dukly Daniel Čurda.

Sobotní program pak bude jednou velkou házenkářskou podívanou. „Dohodli jsme se s domácí Slavií, která hraje finále proti Mostu, na dvojzápasu. To nemá moc obdoby a je to velice lukrativní záležitost pro fanoušky, kteří za jeden lístek v hodnotě sto korun mohou sledovat dva špičkové házenkářské duely. Se Slavií jsme se vzájemně přizpůsobili a spolupracujeme i na prodeji vstupenek, přičemž ženy hrají od 17.00 a my - i s variantou prodloužení dámského finále - nastoupíme po nich.,“ uzavřel manažer.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 -finále - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 34:19 HC Dukla Praha
14.5. 17:00
HC Dukla Praha 28:23 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
19.5. 17:00
HC Dukla Praha 27:26 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
20.5. 20:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
27.5. 00:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 252
Marek Monczka HCB Karviná 183
Milan Kotrč . HC Dukla Praha 169
David Poloz Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 164
kompletní tabulka
Adam Gřešek Pepino SKP Frýdek-Místek 54
Jakub Kastner HC Dukla Praha 46
Viktor Hastík SKKP Handball Brno 43
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 37
kompletní tabulka
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 88
Jan Brabec HC Dukla Praha 82
Libor Hanisch HCB Karviná 72
Tomáš Říha HC ROBE Zubří 64
kompletní tabulka
side-ad-1