top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Zubřané by se v sobotu večer rádi vraceli domů s bronzovými medailemi, Lovosice se chtějí pokusit o malý zázrak

19.05.2017, Milan Novotný

Po dvou vítězstvích má Zubří nakročeno k zisku bronzu. Zbývá maličkost – vyhrát nad Lovosicemi i potřetí. Tentokrát ale na jejich palubovce. V sobotu může série skončit, jenže o takovém scénáři nechtějí severočeští házenkáři ani slyšet. Jejich cílem je, i když nemohou nastoupit v nejsilnější sestavě, pokusit se o zázrak.

Vraťme se malým ohlédnutím ještě do Zubří, kde domácí dvakrát vysoko vyhráli. Vůdčí osobnost Severomoravanů Petr Šlachta si myslí, že oba zápasy rozhodla precizní zuberská obrana. „Když už nám něco prošlo, tak to zachránil Milan Malina v brance. V obou duelech jsme vedli a byli v daleko větší pohodě než soupeř. Akorát ve druhém poločase nedělního zápasu se Lovosicím podařilo náskok hodně snížit, ale dokázali jsme jim zase odskočit,“ pochvaloval dvoumetrový pivot HC ROBE.

Lovosičtí cestovali před týdnem na Valašsko s cílem urvat jednu výhru, ale zůstalo jen u přání. „Zubří bylo v obou střetnutích lepší a nám se pokaždé nevydařil začátek. Sice jsme si říkali, že se na to zaměříme, ale nepovedlo se nám to zrealizovat. Krátce po úvodu to bylo tři nebo čtyři nula a museli jsme dotahovat. Zubří se vezlo na pozitivní vlně a zápasy dokázalo dotáhnout do vítězného konce,“ vrátil se k úvodu série elitní snajpr FCC Město Lovosice Jiří Motl.

Na sever Čech se Zubřané vydají s myšlenkou, že by se v sobotu večer chtěli vracet domů s bronzovými medailemi na krku. „Nechceme tam přespávat, nejlepší by bylo tuhle sérii na první pokus ukončit. Sice se nám v Lovosicích obvykle moc nedaří, ale mně se tam nehraje špatně. Navíc domácí budou kvůli zranění postrádat některé hráče. Na druhou stranu musíme jít na hřiště s tím, že jsme sice dvakrát vyhráli, ale dobojováno ještě není. V Lovosicích to pro nás bude pochopitelně mnohem těžší než doma, ale myslím, že máme na to, abychom to zvládli,“ věří český reprezentant.

Jejich soupeř má nůž na krku. „Nezbývá nám nic jiného než v sobotu sérii prodloužit, pokud možno vybojovat pátý zápas a pokusit se o malý zázrak. Už jednou se nám to povedlo, když jsme v semifinále play-off prohrávali s Brnem 0:2, ale nakonec jsme to celé otočili a postoupili. Proto neztrácíme naději. Série ještě neskončila, musíme zabojovat už kvůli našim fanouškům. Chceme se do Zubří vrátit,“ pravil Jirka Motl odhodlaně.

Při cestě za zázrakem budou ale Severočeši postrádat dvě opory. Zranění vyřadilo Jiřího Boučka a angína Václava Klimta. „Vymlouvat se na to nebudeme, zdravotní problémy provází během sezony všechny týmy. Na nás to bohužel dolehlo ke konci extraligy. Nedá se nic dělat, prostor dostanou hráči, kteří nebývají tolik vytížení a aspoň si vyzkouší střet s kvalitním soupeřem. Ale říká se, že všechno zlý, může být k něčemu dobrý. Pokud budeme plnit taktické pokyny, střílet góly a dobře bránit, máme na domácí palubovce šanci něco dokázat,“ neztrácí naději lovosická opora.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 -finále - rozpis
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 34:19 HC Dukla Praha
14.5. 17:00
HC Dukla Praha 28:23 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
19.5. 17:00
HC Dukla Praha 27:26 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
20.5. 20:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
27.5. 00:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 252
Marek Monczka HCB Karviná 183
Milan Kotrč . HC Dukla Praha 169
David Poloz Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 164
kompletní tabulka
Adam Gřešek Pepino SKP Frýdek-Místek 54
Jakub Kastner HC Dukla Praha 46
Viktor Hastík SKKP Handball Brno 43
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 37
kompletní tabulka
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 88
Jan Brabec HC Dukla Praha 82
Libor Hanisch HCB Karviná 72
Tomáš Říha HC ROBE Zubří 64
kompletní tabulka
side-ad-1