top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Krásné roky a skvělá parta. O působení ve Frýdku-Místku mohu říkat jen samá pozitiva, říká loučící se trenér Aleš Chrastina

08.06.2017, Milan Novotný

Nic netrvá věčně… Místo druhé části okřídleného přísloví si můžete dosadit třeba trenérské angažmá. V něm už u celku Pepino SKP Frýdek-Místek nebude pokračovat Aleš Chrastina. Po pěti letech se ale jedná o rozchod v dobrém a obě strany se netají úmyslem, že k obnovení spolupráce by mohlo za blíže nespecifikovaný čas opět dojít.

„Byli jsme s vedením víceméně domluvení, že se po sezoně rozejdeme. Pět let je myslím dost dlouhá doba, změnu potřebuji já i manšaft. Jednou za čas je potřeba změnit ovzduší,“ sdělil charismatický kouč, jehož svěřenci dosáhli na jaře na páté místo, což bylo u tohoto týmu Chrastinovo extraligové maximum.

Před pěti lety přišel, aby hodně pozměněný celek zachránil v extralize. „To se nám s trochu odřenýma ušima povedlo. V příští sezoně jsme skončili šestí a další tři roky postoupili pokaždé do play-off. Dvakrát z toho bylo osmé místo, letos si to každý ještě pamatuje a všichni z toho měli radost,“ pokračoval Aleš Chrastina.

„Ve Frýdku-Místku byla skvělá parta. Byly to úžasné roky, chlapi bojovali, fungovala i spolupráce s realizačním týmem a vedením klubu. Za sebe mohu říkat jen samá pozitiva. Na tuhle životní etapu budu vždycky rád vzpomínat,“ vyprávěl devětačtyřicetiletý kouč, který od házené neodchází a bude působit u ženského celku v Porubě.

„Házená je pro mě koníček, který mě baví, a jsem kvůli němu ochotný hodně obětovat. Kdyby mě to nebavilo, tak to dělat nebudu. A není vyloučeno, že se jednou ve Frýdku-Místku zase někdy neobjevím. Nyní se ale loučím, a tak děkuji všem lidem, s nimiž jsem pracoval, a věrným fanouškům, kteří nás mohutně povzbuzovali,“ dodal Aleš Chrastina.

Tým je momentálně bez trenéra, ale frýdecko-místecký management vyjednává o příchodu nového kouče, který by s mužstvem v červenci zahájil letní přípravu.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-2 - rozpis
HCB Karviná 28:24 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
15.5. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 22:29 HCB Karviná
19.5. 12:30
HCB Karviná 34:35 Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
22.5. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 32:30 HCB Karviná
26.5. 10:30
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 186
Marek Monczka HCB Karviná 179
Vojtěch Patzel HC Dukla Praha 156
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 154
kompletní tabulka
Luděk Piwko TJ Tatran Litovel 78
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 64
Marek Monczka HCB Karviná 61
Libor Horut HBC Ronal Jičín 44
kompletní tabulka
Mojmír Hlavatý HC Dukla Praha 88
Dominik Solák HCB Karviná 88
Štěpán Zeman HC ROBE Zubří 80
Jakub Padalík TJ Cement Hranice 70
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email