top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Jan Landa vyslyšel názor nejbližších. V kariéře bude pokračovat minimálně do lednového šampionátu v Chorvatsku

26.06.2017, Milan Novotný

Tato sezona měla být labutí písní lovosického tahouna. Jenže život někdy přináší méně čekaná rozzuzlení, a tak se Jan Landa ještě jednou zapojí do letní přípravy, aby jednak pomohl svému klubu, ale hlavně kvůli tomu, aby si mohl v lednu příštího roku zahrát v Chorvatsku na házenkářském mistrovství Evropy.

„Rozhodně jsme Honzu nepřemlouvali. Od začátku sezony jsme byli domluvení, že teď hlavně z rodinných a pracovních důvodů ukončí kariéru. Samozřejmě jsem dával nějaké procento tomu, že pokud reprezentace uspěje v kvalifikaci, bude pro něj účast na šampionátu takovou motivací, že sám bude chtít pokračovat. To se taky stalo a my jsme za to rádi,“ pochvaloval si Vojtěch Srba, ředitel klubu FCC Město Lovosice.

Pivot severočeského celku skutečně vedení oznámil, že kariéru uzavře. „Vojta Srba se mě taky zeptal, jak to budu řešit, když postoupíme na Euro? Odpověděl jsem mu, že to nebude hrát roli a že toho stejně nechám. Příčinou byla hlavně rodina a fakt, abych se konečně začal pořádně věnovat práci, protože ta mě bude v dalších letech živit,“ vykládal jednatřicetiletý reprezentant.

Jenže pak od rodiny vyšel signál, aby házenkářské nádobíčko ještě nevěšel na hřebík. „Manželka mi řekla, že to s dcerami beze mě ještě rok vydrží. Přesvědčila mě, že šampionát je můj sen, a že si ho mám splnit, protože bych si to jednou mohl vyčítat. To je hlavní důvod, proč jsem ochotný prodloužit si o rok kariéru. Musím také přiznat, že bylo příjemné poslouchat, když mě o tom samém přesvědčoval reprezentační trenér Jan Filip. Přidali se i kluci z nároďáku, a to jsou pak argumenty, které vás přinutí všechno přehodnotit,“ přiznala ikona populárních „lovců“.

„Teď jsem spokojený, že budu další rok hrát za Lovosice. Délku sezony budou ovlivňovat tlaky z mé práce. Asi budou chtít, abych skončil co nejdřív, ale pokud budu v bance zvládat dosavadní i nové pracovní povinnosti, tak bych rád sezonu s klubem dotáhl do úplného konce. To by se mělo vyjasnit po skončení šampionátu. Pokud budu v práci všechno stíhat a doma budou všechny holky šťastný, tak si to asi protáhnu až do jara. Kdyby to ale někde drhlo, tak existuje reálná možnost, že skončím v půlce sezony,“ prozradil téměř dvoumetrový Jan Landa.

V Lovosicích jsou jeho rozhodnutím pochopitelně potěšeni. Zvláště proto, že družstvo opouštějí Ivo Havel a Dominik Miko, kariéru přerušil Pavel Chroustovský a brankář Jakub Koňařík odešel do Brna. „Kdyby Lovosice vedly tabulku, vypadal by lednový konec kariéry divně. To je pochopitelně značný faktor, ale kdo mě dobře zná, tak ví, že bych rád pomohl i kdybychom byli třeba devátí. Nenechal bych kluky přece ve štychu,“ dodal velký srdcař.

Foto: Miroslav Vintrich

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Sokol Nové Veselí : KH Kopřivnice
9.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HC ROBE Zubří
9.9. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HC Dukla Praha
9.9. 19:00
HCB Karviná : SKKP Handball Brno
10.9. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : TJ Cement Hranice
10.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek : HBC Strakonice 1921
10.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek
16.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
16.9. 17:00
Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň
16.9. 17:00
Kopřivnice - HC ROBE Zubří
16.9. 18:00
HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín
16.9. 18:00
Cement Hranice - HCB Karviná
17.9. 10:30
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka