top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Strakonice se připravují na extraligovou premiéru. Modernizují šatny a zvyšují kapacitu haly. Tým musí přidat na rychlosti

06.07.2017, Milan Novotný

O postupu před uplynulou sezonou vůbec neuvažovali, o to radostněji pak ve Strakonicích vnímali vstup mezi elitu. Jenže nejvyšší soutěž si původně nevybojovali. O zařazení HBC Strakonice 1921 do extraligy se rozhodlo až po revizi původního modelu příštího ročníku. Díky tomu ji Jihočeši ochutnají poprvé v historii.

„Protože se nám manšaft před rokem trochu rozutekl, tak jsme spíš měli za cíl první ligu udržet. Nakonec se ukázalo, že nám odchody neuškodily a k většímu oslabení nedošlo. Tým se semknul a dokázal soutěž vyhrát. Na úspěch v baráži jsme moc nesázeli, ale nakonec jsme doma prohráli jen o dva góly a v Hranicích dokonce o jeden vyhráli. Byly to vyrovnané partie, ale tím se pro nás extraligový sen uzavřel. Jenže pohádka měla šťastný konec. Radovat jsme se mohli po opětovném rozšíření extraligy na dvanáct týmů, k němuž došlo při červnovém zasedání asociace klubů s vedením Českého svazu házené,“ vypráví předseda strakonického klubu Miroslav Vávra.

Tím mu nastaly starosti. „Jsou ale příjemné. Město naším postupem žije. Pro fanoušky bude účast v extralize něco mimořádného. Návštěvy se oproti obvyklým třem stovkám zvýší. Počítáme, že zájem mohl být i dvojnásobný. Tolik lidí se ale do naší haly nevejde. Proto vybudujeme pár desítek provizorních míst k sezení a věřím, že budeme mít na každý zápas vyprodáno,“ pokračuje Vávra.

„Kvůli extraligovým standardům jsme se pustili do vylepšení zázemí. Hlavní problém spočívá v tom, že šatny nejsou přímo v hale. Město nám vyšlo vstříc, dostali jsme dva miliony korun a mohli zahájit rekonstrukci. Do konce srpna by mělo být všechno hotové,“ říká muž, který strakonické házenkáře šest let trénoval a od začátku roku se přesunul do funkce předsedy klubu.

Postup pro Strakonice vybojoval tým pod vedení kouče Romana Marienky a s výjimkou Jakuba Jareše s vlastními odchovanci. S prakticky totožným kádrem se počítá i pro extraligu. „Mužstvo doplníme asi třemi dorostenci a jednáme o dvou posilách. Nic není zatím jisté, ale na nich bychom hru nestavěli. Naše filosofie je založená na strakonických hráčích a kvůli tomu na nás chodí fanoušci. Díky tomu má u nás házená podhoubí, protože lidi chtějí vidět děti, z kterých vyrostli házenkáři. Kdybychom nakoupili cizí hráče, takový zájem by o nás nebyl,“ míní Miroslav Vávra.

Podle něj bude mužstvo během letní přípravy muset zapracovat na rychlosti a kondici. „Z přátelských, pohárových nebo naposledy barážových zápasů s extraligovými celky víme, že hraji ve větší rychlosti. Musíme si na to zvyknout a přizpůsobit se tomu. Věřím, že jsme schopní rozdíl smazat. Nové Veselí také jako loňský extraligový nováček ze začátku prohrávalo, ale pak se s přehledem udrželo. Uvidíme,“ dodává.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Sokol Nové Veselí : KH Kopřivnice
9.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HC ROBE Zubří
9.9. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HC Dukla Praha
9.9. 19:00
HCB Karviná : SKKP Handball Brno
10.9. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : TJ Cement Hranice
10.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek : HBC Strakonice 1921
10.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek
16.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
16.9. 17:00
Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň
16.9. 17:00
Kopřivnice - HC ROBE Zubří
16.9. 18:00
HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín
16.9. 18:00
Cement Hranice - HCB Karviná
17.9. 10:30
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka