top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Perné léto Dukly. Mužstvo ve změněné sestavě projde tvrdou fyzickou přípravou a nastoupí proti těžkým soupeřům

11.07.2017, Milan Novotný

Duklu čekají v nadcházející sezoně nelehké úkoly. Na mistra bude upřena největší pozornost, a to i s ohledem na to, že tým opustily dvě z největších opor. Do letní přípravy vstoupí pražské mužstvo příští týden už bez Milana Kotrče a Daniela Kývaly, ale posily by se měly do kádru okolo Tomáše Petržaly a Jakuba Svitáka brzo zapracovat. Nepůjde jen o extraligová měření, ale i o vystoupení v Poháru EHF, který se losuje 18. července.

Na levém křídle plzeňský Jan Blecha namísto Kotrče a na levé spojce ostravský mladík Daniel Křístek za Kývalu. Tak by se daly shrnout nejviditelnější změny v mužstvu Dukly. Do kategorie odchodů ještě patří Filip Březina. Jan Chmelík a Filip Kopáč, kariéru ve špičkovém pojetí ukončil Jan Brabec a bohužel i mladý Slovák Tibor Tribus, který dal přednost škole a zaměstnání.

„Kotrč odešel do německého Bergischeru, který se neudržel v nejvyšší soutěži, Kývala bude hrát v Maďarsku za Balatonfüredi, Březina míří do družstva čtvrté bundesligy TuS Spenge, Kopáč spojil další kariéru s Lovosicemi a Chmelík s Plzní. Tyto odchody jsou poměrně citelné, na druhou stranu je to potvrzení skutečnosti, že se nám daří vychovávat dobré hráče. Prvně dva jmenovaní si přestupy do kvalitních soutěží vybojovali,“ vyprávěl sportovní manažer Dukly Daniel Čurda.

„Kromě Blechy a Křístka doplníme mužstvo našimi staršími dorostenci. Jsou to čtyři kluci, kteří ve své kategorii vybojovali titul a jsou jádrem dorostenecké reprezentace,“ pokračoval funkcionář s tím, že Dukla zahájí přípravu na příští sezonu 19. července. „Začneme atletickou přípravou a posilovnou na stadionu na Julisce, po dvou dnech se přesuneme do dukláckého střediska v Harrachově, kde kluky čekají dvou až čtyřfázové tréninky,“ sdělil Dan Čurda k vysokohorské přípravě.

Je to podle něj první krok k tomu, aby Dukla za rok zase mohla hrát o medaile. „Druhý se bude odvíjet od kvalitní herní přípravy. Čeká nás výborně obsazený turnaj O pohár Františka Arnošta v Lovosicích, kde se kromě domácích střetneme s německým Hüttenbergem, norským klubem Follo a slovenskými Topoľčany,“ zmínil zajímavou konfrontaci.

„Kromě toho vyrazíme na přátelák do Drážďan, pak se utkáme s dalšími dvěma německými celky. Poslední srpnový víkend se představíme na Česko-slovenském poháru, kde bychom měli nastoupit proti Šaľe a v případě vítězství proti lepšímu z dvojice Prešov – Plzeň. To bude určitě dobré porovnání výkonnosti,“ dodal s tím, že o další přípravě ještě jedná s izraelským celkem Hapoel Altshuler Shacham Rishon LeZion.

Foto: Ladislav Adámek

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Sokol Nové Veselí : KH Kopřivnice
9.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HC ROBE Zubří
9.9. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HC Dukla Praha
9.9. 19:00
HCB Karviná : SKKP Handball Brno
10.9. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : TJ Cement Hranice
10.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek : HBC Strakonice 1921
10.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek
16.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
16.9. 17:00
Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň
16.9. 17:00
Kopřivnice - HC ROBE Zubří
16.9. 18:00
HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín
16.9. 18:00
Cement Hranice - HCB Karviná
17.9. 10:30
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka