top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

V Hranicích se omlazuje. „Chceme předvádět svižnější házenou,“ přeje si trenér Cementu Libor Hrabal.

19.07.2017, Milan Novotný

Jinou cestou se hodlají vydat v Cementu Hranice. Nervy, které prožívali moravští házenkáři při zachraňování extraligové příslušnosti v baráži, už nechtějí opakovat. Naopak si dávají vyšší cíle. Rádi by bojovali v play-off, čemuž odpovídá i nedávná minulost. Vždyť v předminulém ročníku slavili zisk bronzových medailí.

„I když to bylo s odřenýma ušima, tak jsme pochopitelně rádi, že jsme se zachránili. Teď už ale vyhlížíme novou sezonu,“ začal vyprávění trenér Libor Hrabal, který v polovině minulého týdne začal s týmem přípravu na novou sezonu.

S mužstvem trénuje prakticky každý den. „Na novou sezonu se musíme náležitě nachystat. Samozřejmě v ní nechceme zopakovat to, co nás postihlo v té předchozí. V každém případě se musíme dostat do play-off. To je náš prvotní cíl,“ pokračoval kouč s tím, že k tomu je nutné kádr Cementu omladit.

„Pracujeme na doplnění mužstva hráči mladších ročníků. Na tréninky teď dochází přes dvacet házenkářů, takže je z čeho vybírat. Z toho množství musíme vybudovat konkurenceschopný manšaft. Zaměřujeme se i na to, aby byly posty pokud možno zdvojené stejně kvalitními hráči. To je důležité ve chvíli, kdy dojde ke zraněním. Věřím, že budeme schopní předvádět svižnější házenou,“ přál si Libor Hrabal.

Na začátku přípravného období však registruje jednu nepříjemnou ztrátu. V barážovém střetnutí se Strakonicemi si poranil koleno pravý křídelník Zdeněk Čadra. „Už jednou měl operovaný meniskus, teď se jedná o křížové vazy. Čeká ho další operace, takže bude mimo asi celou sezonu. Je to pro nás velká ztráta,“ litoval trenér.

Co se týká pohybu v kádru tak Libor Horut odešel do Jičína a vedení klubu ukončilo spolupráci s Filipem Hardtem. Jedná se však o jediné odchody. Tým doplnili jednak někteří mladší hráči, jiní přišli z  Litovle, která z extraligy sestoupila. „Z nich by měl být největší posilou Tomáš Bechný na pivotu. Věříme, že se uzdraví Radim Brož, takže situace na tomto postu by mohla být vyřešena,“ říkal s nadějí kouč.

„Výhodu širšího kádru vnímám nejen z hlediska většího výběru na zápasy, ale i v tom, že i přes pracovní povinnosti – někteří hráči chodí na směny – budeme trénovat ve větším počtu. A ne jako v minulé sezoně, kdy se nás na trénincích scházelo šest nebo sedm. To je počet, v němž se toho skutečně nedá moc vymyslet. Od tréninků si teď slibuji mnohem víc,“ pokyvuje hlavou Libor Hrabal.

Kondici nyní nabírají házenkáři Cementu Hranice v domácích podmínkách. „Využíváme atletický stadion, běháme kolem Bečvy a chodíme do posilovny. V srpnu dojde na přípravné zápasy, v nichž dvakrát změříme síly s Povážskou Bystricí, sehrajeme turnaje v Litovli a u nás doma a v dalších utkáních narazíme na Zlín a Brno,“ dodal.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Sokol Nové Veselí : KH Kopřivnice
9.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HC ROBE Zubří
9.9. 18:00
HCB Karviná : SKKP Handball Brno
10.9. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : TJ Cement Hranice
10.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek : HBC Strakonice 1921
10.9. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HC Dukla Praha
13.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek
16.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
16.9. 17:00
Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň
16.9. 17:00
Kopřivnice - HC ROBE Zubří
16.9. 18:00
HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín
16.9. 18:00
Cement Hranice - HCB Karviná
17.9. 10:30
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka