top logo

Extraliga házené 2016/2017

top logo

Kondiční soustředění v rakouských Alpách: házenkáři Plzně zažili běhání v dešti i kruhový trénink v posilovně

26.07.2017, Milan Novotný

V půlce léta žádné prázdniny. Dočasným domovem házenkářů Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň se stal sice příjemný pension Golm v alpském údolí Montafon, ale o rekreaci v turisticky vyhlášené oblasti pochopitelně nešlo. Západočeši polykali dávky na tradičním soustředění. Potřebovali se co nejlíp připravit na nadcházející extraligový ročník i na úvodní vystoupení v Poháru EHF, v němž na ně začátkem září čeká řecký mistr Diekeas.

Letní přípravu začali Plzeňáci v polovině července v domácích podmínkách a program pro první dva týdny byl jasný. „Všechno je o fyzičce,“ konstatoval suše kouč Michal Tonar starší. V rakouském městečku Tschagguns pak jeho slova došla k absolutnímu naplnění. Kromě kapitána Petra Vinkelhöfera, který se zotavoval po operaci kolena, měl na kempu kompletní kádr včetně Jana Stehlíka a Jana Chmelíka, kteří ještě s několika mladíky posílili tým vicemistra.

Denně jeho svěřenci absolvovali dvě fáze a večer je navíc čekaly rehabilitace. Trénovalo se i na stadionech v blízkých městečkách Bludenz a Schruns. Náplň bohužel ovlivňovaly letní bouřky, nicméně házenkáři se míhali po tartanovém oválu, což pro řadu z nich nebyla právě bohulibá činnost. „Běhání není nikdy příjemné a v tom dešti zvlášť, ale k přípravě to patří,“ vykládal Ondřej Šafránek.

Hráči prý sice na náročnost soustředění občas reptali, ale všechno poctivě splnili. „Posilování snáším líp. Běhání na oválu mi nedělá úplně dobře,“ přiznal zkušený Jakub Šindelář. Největší posila Jan Stehlík, který do Plzně přišel ze St. Raphaelu, se s celkem pomalu sžívá. „Musím říct, že tréninků je hodně a jsou náročné. Konkrétně dlouhé výběhy nejsou mým šálkem kávy. Nezvyklé je pro mě i samotné soustředění. To jsem ve Francii nezažil,“ uvedl český reprezentant.

„Kluky musím pochválit, jak to i v nepříznivém počasí odmakali,“ říkal uznale kouč. „Od vytrvalosti postupně přejdeme k rychlosti,“ prozradil. Jindy čekal mužstvo kruhový trénink v posilovně. „Máme sedmnáct stanovišť, stejně jako hráčů. Družstvo na nich postupně zatěžuje všechny svalové partie,“ vysvětlil kondiční trenér Pavel Kleisner.

Po návratu se trénink pomalu přesune do haly, i když bude mít stále kondiční charakter. „Z toho pak přeskočíme na přípravná utkání. Máme to vymyšlené tak, že začneme s papírově slabšími soupeři. Využijeme i dlouhodobou spolupráci s celkem druhé bundesligy z Aue, v průběhu srpna budeme hrát i na turnaji v Jičíně a herní cyklus pak vyvrcholí týden před pohárovým duelem s Řeky účastí na Česko-slovenském poháru, který v Plzni pořádáme,“ nastínil další program Michal Tonar.

„Příjemné, že až se připojí Vinkelhöfer, budeme kompletní. Postupně budeme řešit, jak se vypořádat s odchodem střelecky disponovaného Škvařila. Stehlík by ho ale měl z druhé strany nahradit. Tým bude oproti minulosti jiný, ale jeho síla by měla zůstat na podobné úrovni,“ slíbil plzeňský lodivod.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Sokol Nové Veselí : KH Kopřivnice
9.9. 17:00
HBC Ronal Jičín : HC ROBE Zubří
9.9. 18:00
HCB Karviná : SKKP Handball Brno
10.9. 10:30
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : TJ Cement Hranice
10.9. 10:30
Pepino SKP Frýdek-Místek : HBC Strakonice 1921
10.9. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HC Dukla Praha
13.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Dukla Praha - Pepino SKP Frýdek-Místek
16.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice - SKKP Handball Brno
16.9. 17:00
Sokol Nové Veselí - M.A.T. Plzeň
16.9. 17:00
Kopřivnice - HC ROBE Zubří
16.9. 18:00
HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín
16.9. 18:00
Cement Hranice - HCB Karviná
17.9. 10:30
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka