Extraliga házené 2017/2018

Lovci oslavili výročí výhrou, hráči Veselí ani Jičína doma body neudrželi

09.09.2017, Alžběta Vejrostová

V úvodním kole nevybojovali domácí body ani hráči Nového Veselí, ani tým Jičína. V prvním případě si body odvezli hráči Kopřivnice, v druhém tým Zubří. V rámci oslav šedesátin házené v Lovosicích si zapsali dva body za předehrávku třetího kola domácí Lovci, kteří přetlačili Hranice.

Extraliga mužů – 1. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – KH Kopřivnice 23:25 (13:15)

V prvním poločase úvodního utkání nového ročníku extraligy se ujali vedení házenkáři Kopřivnice. Domácí Nové Veselí sice dokázalo několikrát vyrovnat, alespoň minimální náskok si ale udržoval hostující tým. Stejně se vyvíjela hra i ve druhé půli. Kopřivničtí opakovaně odskočili na dvě branky rozdílu, Nové Veselí zas a znovu srovnalo a přetahovaná pokračoval až do závěrečné desetiminutovky. Na jejím začátku se konečně ujali vedení házenkáři Nového Veselí (20:18), ani oni ale náskok neudrželi. Nepomohlo ani deset tref z ruky Štěrby. V 57. minutě bylo opět vyrovnáno a závěrečné okamžiky zápasu pak lépe zvládli hráči Kopřivnice. Z Nového Veselí vezou dva body za těsné vítězství 25:23.

Nejvíce branek: Štěrba 10/3, Chosík 3, Najman 3 – Hanus 7, Bukovský 4, Fulnek 3, Gřes Jan 3, Střelec 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0. Vyloučení: 3:6.

HBC Ronal Jičín – HC ROBE Zubří 23:24 (13:12)

Podobným výsledkem jako v Novém Veselí skončilo i utkání v Jičíně. Odtud si body za vítězství o jediný gól vezou Zubřané. V bojovném utkání tým Valachů táhl Martin Hrstka, který si v úvodním zápase zapsal hned deset tref. Dlouho to přitom vypadalo, že domácí výhru uhájí Jičínští. Oba týmy se střídaly ve vedení, v závěru to byli ale právě Zubřané, kdo musel manko dotahovat. V 55. minutě to bylo 22:20 pro domácí tým, tři branky v řadě z rukou Rečka a Hrstky otočily vedení na stranu Zubří a Pich pak jeho vítězství po vyrovnání Horuta potvrdil.

Nejvíce branek: Čurda 9, Král 6/4– Hrstka 10/3, Reček 4, Pich 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 477.

Petr Mašát, trenér Ronalu Jičín: „Je to škoda, toto utkání by si zasloužilo remízu. Bylo to první utkání v sezóně, takže zde bylo spoustu chyb, ale během zápasu jsme se dostali do hry, s Dominikem Čurdou jsme získali větší tempo v zápase, bylo tam nasazení i energie."

Andrej Titkov: „U nás panuje obrovská radost. Z naší strany to, ale nebylo ideální utkání."

Extraliga mužů – 3. kolo - předehrávka

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice 28:22 (13:14)

Oslavy šedesáti let házené v Lovosicích oslavili Lovci vítězstvím. Zápas prvního kola proti Dukle Praha byl odložen kvůli účasti Dukly Praha v Poháru EHF, proto si v úvodním extraligovém víkendu předehráli hráči Lovosic svůj zápas třetího kola proti týmu Hranic. V prvním poločase tahali Lovci za kratší konec, ve druhé půli se ale jejich hra výrazně zlepšila, svůj tým podpořil brankář Adamík a dobrým střeleckým výkonem pomohl Konarík. Hranice se držely v kontaktu pouze v prvních deseti minutách druhého poločasu, pak už na hřišti dominovali jen hráči Lovosic a utkání dovedli přesvědčivě k vítěznému konci.

Tým Hranic pokračuje o víkendu ještě k dalšímu utkání. Zápas 1. kola proti týmu Plzně odehrají hráči Hranic v neděli dopoledne.

Nejvíce branek: Konárik 7, Motl 5, Klimt 5/1 – Magrla 4, Mičkal 4/3, Indrák 3, Kozlovský 3. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 2020.