Extraliga házené 2017/2018

Hranice nebodovaly ani v Plzni, Karviná doma porazila Brno

10.09.2017, Alžběta Vejrostová

Ani při své druhé zastávce víkendového zápasového turné házenkáři Hranic body nezískali. V neděli dopoledne podlehli týmu plzeňského Talentu. Na opačném konci republiky domácí body uhájili hráči Karviné, kteří ubránili vlastní tvrz před nájezdem Brňanů.

Extraliga mužů - 1. kolo

Talent ROBSTAV – M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 35:31 (20:16)

Házenkáři Hranic nastoupili hned v neděli dopoledne k dalšímu zápasu svého „českého“ tour a byla na nich znát únava ze sobotního duelu s Lovosicemi. Hned v prvním poločase viděli diváci gólovou přestřelku, ze které lépe vyšel tým Západočechů, kteří si ještě před přestávkou vypracovali pětibrankový náskok. I ve druhé půli byli domácí úspěšnějším týmem na hřišti. Na konci první desetiminutovky druhé půle se sice Hranicím podařila korekce na čtyři góly (25:21), pak už si ale hráči Talentu bezpečný odstup udržovali a dovedli utkání do vítězného konce.

Nejvíce branek: Tonar M. 7/1, Šafránek 6, Chmelík 4 – Mičkal 6/2, Kozlovský 5, Bechný 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 590.

HCB Karviná – SKKP Handball Brno 31:26 (14:11)

Úvod zápasu se lépe vydařil týmu Brna. Hosté dokázali využít zaváhání domácího celku a rychle si vypracovali tříbrankový náskok. Po patnácti minutách hry si ale vybrali slabou chvilku, kterou Karviná využila k obratu podpořena dobrým výkonem brankáře Marjanovice. Ve druhé půli už si domácí házenkáři vypracované vedení udržovali, postupně svůj náskok zvedli až na devět gólů a rozhodnuté utkání se v posledních minutách již jen dohrávalo.

Nejvíce branek: Piatek 6, Zbránek 6, Brůna 6 – Hanták 7/3, Hastík 5/1, Burget 5. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 8:5. Diváci: 920.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "Na začátku jsme byli trochu nervózní, bylo to vidět i na hráčích. Potom jsme ale zahráli dobře. Samozřejmě jsou tam ještě chyby, udělali jsme jich dost a je co zlepšovat, ale jsme spokojeni. První domácí vítězství je určitě důležité i pro uklidnění v týmu před dalším zápasem."

Josef Hanták st., trenér Brna: "Je to první zápas, není třeba dělat z něho nějaké ukvapené závěry. Budujeme nový tým z mladých hráčů a náš čas určitě ještě přijde."