top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Slezské derby ovládla před televizními kamerami Karviná

01.11.2017, Redakce ČSH

V televizním zápase se ve středeční předehrávce 7. kola utkaly týmy Frýdku-Místku a Karviné. Karvinští házenkáři v prvním poločase na hřišti dominovali, vypracovali si vysoký osmibrankový náskok a ve druhé půli si již jen pohlídali vítězství.

 

Extraliga mužů - 7. kolo

Pepino SKP Frýdek-Místek – HCB Karviná 26:32 (12:20)

Po úvodní vyrovnané desetiminutovce se v televizním zápase ve Frýdku-Místku začala projevovat převaha hostujících karvinských házenkářů. Pevná obrana a dobrý výkon Marjanoviče v brance podpořené dobrým střeleckým výkonem Brůny a dalších karvinských kanonýrů Monczkou a Nedomou vedly k tomu, že postupně karvinský tým navyšoval svůj náskok až na poločasových osm gólů. Ani na začátku druhého poločasu to nevypadalo na to, že domácí tým dokáže zápas zdramatizovat. Karvinští házenkáři si udržovali odstup sedmi gólů, tým Frýdku-Místku nedokázal najít ani různými pokusy obranný recept proti karvinským kanonýrům a na korekci nedosáhl ani desetibrankový Kocich v dresu Frýdku-Místku.

Nejvíce branek: Kocich 11/5, Geist 4, Gřešek 3, Rajnoha 3 - Monczka 9/3, Zbránek 5, Nedoma 5, Brůna 5. Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/4. Vyloučení: 4:4.

Lubomír Kavka, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Utkání bylo rozdílné v obou poločasech. V prvním poločase jsme tragicky bránili, brankář nic nechytil, takže procenta úspěšnosti oproti soupeři byla tragická. Ve druhé půli jsme do branky dali dorostence Cába a zachytal lépe. Ve druhém poločase jsme hráli lépe, ale první nám utekl a to se nemůže stávat. Dlouhodobě zařazujeme do kádru mladé hráče. Kocich je mladý hráč, Cáb je ještě dorostenec. To je budoucnost a když už jim dáváme šanci, odvděčují se nám. Zkušenější hráči po zranění ještě nebyli v takové formě - ať už Petrovský nebo Strack. Snad se jejich forma bude dostávat nahoru."

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Musím pochválit kluky za první poločas, druhý jsme neodehráli dobře. Odchodili jsme ho. Rozebereme si to na tréninku, snad to bylo pod vlivem toho, že jsme pořád vedli o osm branek, ale ani tak by se to nemělo stávat. V prvním poločase jsme soupeři již na začátku odskočili a pomohl k tomu Michal Brůna, ale od toho tady je. Chceme praktikovat hru, kdy to budeme tahat pořád dopředu a on plní to, co má a to, co hrál celý život.“

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email