top logo

Extraliga házené 2017/2018

top logo

Pozvánka na 7. kolo: Zabere oslabená Dukla proti Brnu? Házenkáři Kopřivnice budou v Lovosicích sázet na bojovnost

02.11.2017, Milan Novotný

Podzimní přestávka vyplněná programem reprezentace je u konce a o slovo se opět hlásí extraliga. Tedy správně řečeno už se přihlásila, jelikož ve středeční televizní předehrávce Karviná vyplenila tvrz Frýdku-Místku. Zbývající program 7. kola se kompletně odehraje v sobotu. Jako šlágr lze označit zápas Lovosic s Kopřivnicí a žádný házenkářský fajnšmekr by si neměl nechal ujít duel mistrovské, ale na podzim se trápící Dukly s Brnem, což je střetnutí sousedů v dolní polovině tabulky.

V květnu slavili Pražané titul, ale i když se od té doby jejich tým nijak výrazně nezměnil, na podzim herně a výsledkově tápou. Po šestém kole jsou s pěti body osmí a doufají, že jim extraligová přestávka přinese tolik očekávaný restart. Naposledy v polovině října prohráli v Kopřivnici.

„V prvním týdnu volna se trenéři rozhodli, že úplně vynechají házenou. Kluci se připravovali mimo halu. Chodili do posilovny, hodně toho naběhali. Druhý týden se kádr zmenšil o dorostenecké a juniorské reprezentanty a Dieudonne Mubenzema, který byl povolaný do seniorského nároďáku. Pracovalo se zejména individuálně. Jednak na střelbě, a pak v činnosti jeden na jednoho jak obraně tak i v útoku. Poslední týden jsme se už cíleně připravovali na Brno. Zároveň řešíme určité zdravotní komplikace, a tak se teprve uvidí, kdo bude v sobotu schopný nastoupit,“ sdělil sportovní manažer Dukly Daniel Čurda.

I když brněnští házenkáři vyhráli stejně jako Dukla jen dva zápasy, v Praze se budou snažit proti mistrovi zabrat. Brankář Bohumil Pšenica je v prognózách opatrný, ale na druhou stranu si myslí, že pokud Moravané předvedou efektivní bránění, nemusí pro ně zápas v ruzyňské hale dopadnout špatně. „Na Dukle nás čeká další ze série těžkých zápasů. Když si ale pohlídáme jejich rychlý útok a budeme vycházet z kvalitní obrany, můžeme z Prahy nějaký bod odvést,” přemítal ochránce brněnské svatyně.

Jeho protějšek a kapitán Dukly Tomáš Petržala míní, že je pro mistra povinností brněnského rivala porazit. „To ano, ovšem pouze za situace, pokud bychom hráli v kompletním složení. Marodka se nám totiž během reprezentační pauzy bohužel rozrostla. Navíc se jedná o dva klíčové hráče. Chci však věřit, že je zbytek kádru dostatečně silný, aby je nahradil,“ doufala brankářská opora Pražanů. Ti dostali od vedení klubu ultimátum. Pokud do konce kalendářního roku - ve zbývajících osmi zápasech - nezískají deset bodů, mají přijít pokuty i personální změny.

Kopřivnice je štikou letošního ročníku a její duel v Lovosicích jistě přinese zajímavou konfrontaci. „Momentálně je našim cílem naučit se zahrát kvalitně i venku a předvádět minimálně stejně bojovné výkony jako na domácí palubovce. Když tohle zvládneme, můžeme si i po prohraném zápase říct, že jsme o body bojovali a k utkání přistoupili s nasazením,“ vyprávěl pivot Jaromír Petřík. „Lovosice mají zkušenější tým, takže cesta k úspěchu povede přes bojovnost. Pokud ji dokážeme skloubit s taktikou, může to přinést bodový zisk.“

Milan Berka, trenér FCC Město Lovosice, dobře ví, že jeho svěřence čeká soupeř, který se od začátku soutěže prezentuje vyrovnanými výkony. „S trenérem Lubošem Veřmiřovským přišel do Kopřivnice nový impulz, družstvo předvádí rychlou házenou s velkým tlakem v obranné fázi a správným rozložením střelby na větší počet hráčů. Máme před sebou těžké střetnutí, ale po ztrátě s Plzní si na domácí půdě již nemůžeme dovolit další ztrátu.”

Plzeňský Talent zajíždí na horkou půdu do Jičína. „Zvlášť doma je to velmi nepříjemný soupeř,“ uvedl kouč vicemistra Michal Tonar. Jeho slova dokládá fakt, že Jičín v nesmírně vyrovnané extralize doma sice v úvodu prohrál se Zubřím, ale pak porazil Duklu i Hranice. Další body přivezl ze Strakonic a Nového Veselí. „V každém zápase chceme zvítězit, ale o osudu utkání můžou rozhodovat maličkosti,“ dodal plzeňský stratég.

Program extraligy mužů - 7. kolo: sobota 4. listopadu - 16.00: FCC Město Lovosice - KH Kopřivnice, 16.30: Dukla Praha - SKKP Handball Brno, 18.00: HBC Ronal Jičín - Talent Robstav-M.A.T. Plzeň, HC Robe Zubří - Sokol Nové Veselí, HBC Strakonice 1921 - Cement Hranice. Předehráno - středa 1. listopadu: Pepino SKP Frýdek-Místek - HCB Karviná 26:32 (12:20).

Foto: Ladislav Adámek, Dalibor Tobola, Miroslav Vintrich

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-8-čtvrtfinále - rozpis
HK FCC Město Lovosice : KH Kopřivnice
25.4. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
25.4. 18:00
HC ROBE Zubří : Pepino SKP Frýdek-Místek
25.4. 18:00
HCB Karviná : HBC Ronal Jičín
25.4. 18:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 203
Marek Monczka HCB Karviná 186
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 180
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 166
kompletní tabulka
Marek Monczka HCB Karviná 71
Martin Mošovský HBC Strakonice 1921 54
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 50
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 49
kompletní tabulka
Jan Zbránek HCB Karviná 66
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 64
Dalibor Mynář KH Kopřivnice 62
Michal Brůna HCB Karviná 60
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email