top logo

Extraliga házené 2017/2018

top logo

Nové Veselí sahalo v Zubří po bodu, ale doplatilo na spálené šance. Strakonicím ublížilo, že se vžily do role favorita

06.11.2017, Milan Novotný

Nevídaná vyrovnanost zdobí extraligu po sedmém kole. Osmou Duklu děli od druhého Jičína pouhé dva body. Tabulka toho tak o soutěži moc nevypovídá. Tedy kromě dvou výjimek. Vedoucí Zubří má před pronásledovateli tříbodový odskok, na opačném konci pořadí se oddělilo kvarteto potenciálních kandidátů na play-out. I v tomto případě však platí, že na nějaké prognózy je zatím příliš brzo. Všechno se dá ještě dohnat.

Zuberští házenkáři po reprezentační pauze porazili v dramatickém duelu na rožnovské palubovce Nové Veselí 27:25, když o vítězství rozhodli až v posledních minutách. „Věděli jsme, že Veselí má výborný a pestře složený tým. Byl to podle očekávání těžký zápas, naštěstí s dobrým výsledkem pro nás,“ sdělil kouč HC Robe Zubří Andrej Titkov.

Mohl se spolehnout na Hrstku s Dořičákem, kteří obstarali většinu gólů. „Jsem rád za body a za předvedený výkon. Někteří kluci však hráli pod svou úroveň, ale to je spojené i s tím, že několik z nich bylo na reprezentačních srazech. Nemohli jsme tedy udržet celý kolektiv v herním tempu,“ konstatoval Titkov.

Nové Veselí dokázalo jeho svěřence „kousat“. Ve 46. minutě vedlo už 21:18, ale Valaši se vrátili do zápasu. „Jsme zklamaní, protože jsme sahali minimálně po bodu. Bohužel jsme ve druhém poločase, kdy jsme vývoj otočili, neproměnili několik šancí, a to nás stálo vítězství,“ litoval trenér týmu z Vysočiny Pavel Hladík.

Přesto našel v utkání pozitiva. „Ještě vloni jsme tady byli za kavky, ale teď jsme týmem, který dokázal s domácími držet krok. Hráli jsme dobrou házenou,“ pochválil tým i přes prohru.

Obrozenou Kopřivnici čekal zápas na horké lovosické půdě a mladý moravský celek se vrátil s porážkou o dva góly. „Náš tým se učí hrát těžké zápasy. Měli jsme šanci porvat se o body, ale na konci došlo k špatnému střídání. Ve chvíli, kdy jsme mohli vyrovnat, jsme přišli o míč a domácí toho využili ke dvoubrankovému vítězství,“ popsal nešťastný okamžik trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

„Jinak panuje spokojenost za bojovnost. Kluci dřeli, ale k úspěchu to tentokrát nevedlo,“ pokračoval kouč. Jeho svěřenci nedokázali ubránit střelecky disponované trio Lovosic Motl, Bouček a Klimt, které nasázelo pětadvacet z 34 gólů domácích. „Připravovali jsme se na ně, ale musíme si některé věci ještě vyříkat. Věděli jsme, že v nich je úderná síla soupeře, jenže naše obrana proti nim nezabrala.“

Střetnutí z extraligového „suterénu“ mezi Strakonicemi a Hranicemi vyznělo pro ostřílené hosty, kteří díky pětibrankové výhře poskočili z poslední příčky, kam se vrátili právě Jihočeši. „Byli jsme pod tlakem, ale v době reprezentační pauzy jsme se připravovali na to, že ve Strakonicích musíme vyhrát. Bylo to důležité vítězství, i když k moderní házené to ještě mělo daleko,“ vyprávěl kouč Cementu Hranice Libor Hrabal.

Podle něj jeho svěřenci uplatnili větší herní zkušenosti, ale rozhodujícím faktorem bylo proměňování gólových příležitostí. „Předvedli jsme střeleckou produktivitu, podržela nás obrana s brankářem, a to byly rozhodující momenty. Soupeř se nedostal ke své rychlé hře a my měli celý zápas pod kontrolou,“ dodal hranický trenér.

Ve Strakonicích po dvou bodových ziscích pochopitelně zavládlo zklamání. „Samozřejmě, že jsme chtěli body i potřetí za sebou. Mysleli jsme si, že to zvládneme, ale trochu nám ublížila role favorita, do níž jsme se částečně sami pasovali. V momentech, kdy se nám moc nedařilo, nám to trochu ublížilo,“ přemítal trenér HBC Strakonice 1921 Roman Marienka.

„O naší porážce rozhodly běžné herní věci jako nevyužití šancí, špatně zahrané přesilovky a nedůrazná obrana. Měli jsme velké procento chyb a z tohoto pohledu se jednalo o náš nejhorší extraligový zápas. Nedokázali jsme se do něj pořádně dostat, naopak jsme upadli do křeče. A velkou překážkou byl skvělý brankář Hranic Pepa Kučerka. Prohráli jsme zaslouženě a možná i kvůli tomu, že jsme moc chtěli. Chyběla nám lehkost a správné pojetí kolektivního sportu, které spočívá v tom, že jednotlivec nemůže sám rozhodnout,“ pojmenoval kouč příčiny porážky.

Foto: Jan Škrle (3x Strakonice)

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-8-čtvrtfinále - rozpis
HK FCC Město Lovosice : KH Kopřivnice
25.4. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
25.4. 18:00
HC ROBE Zubří : Pepino SKP Frýdek-Místek
25.4. 18:00
HCB Karviná : HBC Ronal Jičín
25.4. 18:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 203
Marek Monczka HCB Karviná 186
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 180
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 166
kompletní tabulka
Marek Monczka HCB Karviná 71
Martin Mošovský HBC Strakonice 1921 54
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 50
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 49
kompletní tabulka
Jan Zbránek HCB Karviná 66
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 64
Dalibor Mynář KH Kopřivnice 62
Michal Brůna HCB Karviná 60
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email