top logo

Extraliga házené 2017/2018

top logo

Pozvánka na 8. kolo: Vedoucí Zubří čeká těžký test. Zajíždí na horkou půdu Plzně. Lovci touží po druhé domácí výhře v řadě

10.11.2017, Milan Novotný

Osmým kolem vstupuje základní část extraligy do své druhé třetiny. Úvodní rozkoukávání a sehrávání by už mělo být minulostí a všechny týmy by měly naplno šlapat. Šlágrem osmého kola je jednoznačně nedělní zápas v Plzni, kde si to dopoledne rozdá pátý Talent s vedoucím Zubřím. Pokud by Valaši na půdě vicemistra uspěli, náležitě by to posílilo jejich pozice a hlavně zvedlo sebevědomí.

„Těžko říct, co od zápasu očekávat. Hrajeme v Plzni, která je nejúspěšnějším mužstvem posledních sezon, takže to bude každopádně těžké,“ vyprávěl Andrej Titkov, trenér HC Robe Zubří, a na otázku ohledně zdravotního stavu odpověděl vyhýbavě. „Máme drobné šrámy, ale nebudu prozrazovat, koho se týká. To si nechám pro sebe. Soupeř to pozná až během utkání.“

Podle zkušeného kouče je potřeba plzeňský tým dobře ubránit. „Od toho se odvíjí všechno. Druhým důležitým aspektem bude kreativita v útočných fázích, musíme předvést něco navíc oproti tomu, co hrajeme standardně. Na tom jsme v přípravě pracovali, ale nevím, jestli to stačilo. I kdyby měl týden deset dní, bylo by to málo,“ poznamenal s úsměvem Titkov.

Jeho svěřenci jsou už nějaký čas v čele extraligy a zůstanou první, i kdyby v Plzni prohráli. Nemusí trenér v týmu občas krotit přehnanou euforii? „Takhle to nebereme. Jde jen o určitý počet získaných bodů, z čehož akorát vyplývá, že jsme čím dál tím blíž k play-off. O nic jiného zatím nejde,“ dodal.

Zvláštní příchuť bude mít plzeňské střetnutí pro pivota Jakuba Šíru. Do západočeské metropole přišel loni v létě právě ze Zubří, a tak tak se v týmu Talentu těžko najde někdo jiný, kdo by mohl brát vypjatý duel s vedoucím mužstvem tabulky prestižněji. „Samozřejmě, že je pro mě každý vzájemný zápas specifický,“ uvedl rodák ze Zubří a odchovanec tamějšího klubu.

Podle vlastních slov se v Plzni už po všech stránkách zabydlel.S kluky jsem se víc sehrál, víc si dovolím. Na hřišti i v kabině,“ usmíval se vousatý házenkář, který má se svým bývalým celkem zatím vyrovnanou bilanci. V minulé sezoně se z výhry vždycky radoval domácí tým.

Další vypjatý zápas se ve stejném čase uskuteční v Karviné, která přivítá HBC Ronal Jičín. Podle postavení ve vyrovnané tabulce bude ve hře boj o průběžné druhé místo. Svůj názor připojil srbský brankář domácích Nemanja Marjanovič.

„Jičínští hrají pod novým trenérem výborně. Je to sehraný tým, který předvádí svůj typický agresívní styl. Je nám jasné, že půjde o velmi těžký a vyrovnaný zápas. Síla soupeře spočívá i v tom, že mají hodně hráčů na střídání a jsou tedy schopní držet vysokou úroveň po celou dobu zápasu,“ prohlásil o soupeři ostřílený matador.

Lovosice naposledy doma porazily nebezpečnou Kopřivnici a hned po týdnu se v domácí hale Chemik představí podruhé. Tentokrát bude v sobotu jejich soupeřem Frýdek-Místek. Ten sice nevstoupil do nového soutěžního ročníku právě ideálně, na svém kontě má jen čtyři body, ale i ze slov trenéra „lovců“ Milana Berky je zřejmé, že vylepšení kolísavé formy zkušeného celku by měla být jen otázkou času.

„Frýdek-Místek je těžký soupeř. Přestože se mu nepovedl vstup do sezony, tak například v Hranicích dokázal vybojovat cenné body. Je to tým, který je již delší dobu spolu a počítám, že brzy chytne správný rytmus. Svoji kvalitu jejich celek ukázal již v loňské sezoně, ale my jdeme jednoznačně za dalším vítězstvím,“ pravil jednoznačně kouč FCC Město Lovosice.

Program extraligy mužů - 8. kolo: sobota 11. listopadu - 17.00: FCC Město Lovosice - Pepino SKP Frýdek-Místek, Sokol Nové Veselí - HBC Strakonice 1921, 18.00: KH Kopřivnice - SKKP Handball Brno. Neděle 12. listopadu - 10.30: HCB Karviná - HBC Ronal Jičín, Cement Hranice - Dukla Praha, Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - HC Robe Zubří.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-8-čtvrtfinále - rozpis
HK FCC Město Lovosice : KH Kopřivnice
25.4. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
25.4. 18:00
HC ROBE Zubří : Pepino SKP Frýdek-Místek
25.4. 18:00
HCB Karviná : HBC Ronal Jičín
25.4. 18:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 203
Marek Monczka HCB Karviná 186
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 180
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 166
kompletní tabulka
Marek Monczka HCB Karviná 71
Martin Mošovský HBC Strakonice 1921 54
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 50
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 49
kompletní tabulka
Jan Zbránek HCB Karviná 66
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 64
Dalibor Mynář KH Kopřivnice 62
Michal Brůna HCB Karviná 60
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email