top logo

Extraliga házené 2017/2018

top logo

Ustrašení hráči Zubří podali v Plzni nejhorší výkon sezony. Dukla doplácí na absence a z toho plynoucí střeleckou blamáž

14.11.2017, Alžběta Vejrostová

Při pohledu na výsledky osmého kola extraligy je zřejmé, že nikdo nemá nic jisté. V sobotu bodovala na palubovkách domácích trojice papírových outsiderů, v neděli lídr tabulky ze Zubří vyhořel v Plzni, ale i přes ztrátu o bod vede extraligu. Mistrovská Dukla pokračuje v matných výkonech. V Hranicích dovolila Moravanům, aby se odpoutali od posledního místa. O vyrovnanosti tabulky svědčí fakt, že osmá Dukla ztrácí na třetí Plzeň tři body a zároveň je pouhé dva od posledních Strakonic, které nečekaně vyhrály v Novém Veselí.

Šlágr kola mezi Plzní a Zubřím nepřinesl očekávanou vyrovnanou bitvu, ale poměrně jednoznačnou výhru Západočechů. Však také trenér Valachů po zápase láteřil. „Soupeř byl lepší po všech stránkách. Vyhrál zaslouženě. Nejvíce mě mrzí, že jsme se nedokázali domácím vyrovnat ani v nasazení,“ říkal nevesele kouč HC Robe Zubří Andrej Tikov.

„Nefungovalo nám nic, byli jsme laxní a ustrašení, podali jsme nejhorší výkon sezony. Když už jsme ani nebojovali, což nás doteď ctilo, těžko jsme mohli pomýšlet na úspěch. Musíme se k celé situaci postavit pragmaticky a dál pracovat,“ konstatoval zklamaně Titkov.

 

Foto: Hynek Sladký

 

Naopak Talent hrál s velkou chutí a soka jasně přehrál. „Výsledek je bezvadný. S obranou jsem maximálně spokojený a fungovalo nám i útok. Je vidět, že když spojky vytvářejí tlak, do šancí se dostaneme,“ pochvaloval si trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň Michal Tonar. V západočeské metropoli nyní věří, že jasná výhra nad extraligovým lídrem tým nakopne.

Dukla zklamala v Hranicích střelecky. Jen šestnáct branek je dost tristní bilance. „Poslední dvě ani nepočítám… To bylo v závěru, kdy padly v rychlém sledu na obou stranách dva góly,“ ulevil si kouč Jan Josef. Velké výhrady měl k obraně. „Hráči vědí, co mají dělat, ale nepředvádějí to v zápase.“

Pražský tým se potýká s řadou absencí způsobených zdravotními problémy. Proto mužstvo bez Svitáka, Mubenzema, Kastnera, Jeníčka a se sebezapřením hrajícího Syřínka tápe v útoku. Jsme na tom špatně. Mladí kluci ještě nedokáží zkušenější kolegy nahradit. Jediná možnost je tvrdě pracovat a každý jednotlivec musí začít u sebe,“ dodal trenér Dukly.

Mnohem veseleji se vyjadřoval trenér Cementu. „Obrana pracovala velmi důsledně a zodpovědně. Chtěli jsme dlouho držet míč, což sice není prvek moderní házené, ale splnilo to svůj účel. Nechtěli jsme v útoku chybovat a pouštět Duklu do rychlých protiútoků, což dovede využít. Musíme být spokojeni, že máme dva body, za což patří poděkování všem klukům, protože jsme zahráli jako tým,“ prohlásil spokojeně Libor Hrabal.

Souboj o druhé místo s Jičínem lépe zvládla domácí Karviná. „Udělali si náskok nějakých pět, šest branek. Výborný výkon podal Nemo v brance. V druhém poločase jsme si vedení udržovali, ale když jsme prostřídali sestavu, kvalita šla přece jen dolů. Hráči druhého sledu ale aspoň získávají nějaké zkušenosti a herní minuty,“ vyprávěl trenér HCB Karviná Marek Michalisko.

„Karviná se na nás dobře připravila a nám se vůbec nedařilo v útoku,“ litoval trenér Východočechů. „Myslím, že soupeř z nás měl před utkáním respekt. Prvních pět minut bylo hodně nervózních. My jsme nedokázali šance proměňovat, oni svoji nervozitu přestáli. Nám se bohužel nedařil postupný útok a nedokázali jsme se prosazovat ani z dálky. Po přestávce jsme výsledek stáhli, ale soupeř nám znovu odskočil. Karviná vyhrála zcela zaslouženě,“ poznamenal kouč HBC Ronal Jičín Petr Mašát.

 

Foto: Ivo Dudek

 

Remíza se zrodila v utkání Kopřivnice - Brno, což je jednoznačné plus pro hosty, i když ve druhé půli vedli i o pět branek. Jenže pak domácím dovolili vrátit se do zápasu, a ti v dramatickém závěru měli dva góly k dobru. Avšak Brňané se nevzdali a dokázali skóre ještě srovnat.

„S remízou jsme nakonec spokojení, i když výkonem, hlavně ve druhém poločase, jsme sahali po dvou bodech. Celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost a kolektivní výkon. Věříme, že to bude novým impulzem do dalších bojů,“ okomentoval duel kouč SKKP Handball Brno Jozef Hanták starší.

Překvapivou výhru si z Lovosice odvezlo mužstvo Pepino SKP Frýdek-Místek. „V prvním poločase jsme si vytvořili i čtyřbrankový náskok. Jenže když pivot Adam Gřešek obdržel červenou kartu, jsme o něj brzy přišli,“ povídal trenér Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomír Kavka.

„Po změně stran jsme vedli až o čtyři branky, ale i když se domácí uchýlili k osobní obraně, dotáhli jsme duel do vítězného konce. Jde o nesmírně cennou výhru venku, která družstvo vždycky povzbudí,“ těšilo kouče Slezanů.

 

 

Foto: Miroslav Vintrich

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-8-čtvrtfinále - rozpis
HK FCC Město Lovosice : KH Kopřivnice
25.4. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
25.4. 18:00
HC ROBE Zubří : Pepino SKP Frýdek-Místek
25.4. 18:00
HCB Karviná : HBC Ronal Jičín
25.4. 18:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 203
Marek Monczka HCB Karviná 186
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 180
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 166
kompletní tabulka
Marek Monczka HCB Karviná 71
Martin Mošovský HBC Strakonice 1921 54
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 50
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 49
kompletní tabulka
Jan Zbránek HCB Karviná 66
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 64
Dalibor Mynář KH Kopřivnice 62
Michal Brůna HCB Karviná 60
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email