top logo

Extraliga házené 2017/2018

top logo

„Lovci“ jdou na lídra bez hlavního kuče. Další atraktivní derby na moravském poli. Strakonice se pokusí nahradit kanonýra

23.11.2017, Milan Novotný

Vedle opakování květnového finále mezi Plzní a Duklou (píšeme o něm obšírně v předchozím článku) bude patři k tahákům nadcházejícího 10. kola extraligy souboj čtvrtých Lovosic s vedoucím Zubřím. I tyto týmy mají ještě v čerstvé paměti vzpomínky na jarní finiš v play-off, jelikož spolu bojovali o bronz, a vítězně z této série vyšli poměrem 3:1 na zápasy Valaši.

„Lovci“ by do utkání měli nastoupit v plné síle, chybět bude jen zraněný Franc. Oslabeni ovšem budou na trenérském postu, jelikož ze zdravotních důvodů bude chybět Milan Berka. Dočasně tak dvojici koučů doplní ředitel klubu a bývalý trenér Lovosic Vojtěch Srba.

„Analýza videa nám potvrdila, že Zubřané vycházejí z výborné obrany, kde mají vysoké hráče. Tým zdobí rychlá hra v útoku, kde dokáží dostat soupeře pod tlak a produkují hodně střel ze střední vzdálenosti. Jedná se o jeden z nejsilnějších extraligových soupeřů, ale my jsme se poctivě připravovali. Pokud se nám podaří udržet nastolenou laťku z utkání v Jičíně, a to především v obranné fázi, máme rozhodně šanci uspět,“ sdělil k utkání asistent trenéra FCC Město Lovosice Václav Toman.

Další ze série regionálních severomoravských derby se uskuteční v sobotu večer v Kopřivnici, která přivítá Cement Hranice. Hosté se již tři kola v řadě nesou na vítězné vlně a v tabulce mají jen o dva body míň než kopřivničtí házenkáři. „Celý týden jsme se soustředili na velice těžký duel. Čeká nás nesmírně kvalitní a velmi agresivní obrana, za kterou navíc stojí vynikající Pepa Kučerka. Fanouškům můžeme slíbit, že na palubovce znovu necháme úplně všechno a pokusíme se urvat dva body," poznamenal kouč KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Lodivod Sokola Nové Veselí Pavel Hladík před domácím zápasem s Brnem a po třech předchozích porážkách burcuje své svěřence. „Dáváme se dohromady a už nutně potřebujeme bodovat. Pokud chceme mířit na vyřčené cíle - což je postup do play off - tak už nemůže ztrácet body. Budeme muset zabojovat a hlavně si zvednout sebevědomí. Čeká nás Brno, a to je hodně nevyzpytatelný soupeř. Letos je extraliga velice vyrovnaná a prakticky každý může porazit každého,“ upozorňoval kouč mužstva z Vysočiny.

Další těžká zkouška čeká strakonického nováčka, který se v neděli dopoledne v pozici posledního celku tabulky představí na horké půdě v Karviné. „Jedeme tam s cílem odehrát co nejvyrovnanější zápas a pokusit se domácího favorita potrápit. Bohužel do Karviné dorazíme oslabení. Musíme se totiž obejít bez našeho nejlepšího střelce Tomáše Nejdla, který si v závěru posledního zápasu přivodil zranění, které mu neumožní nastoupit,“ litoval trenér HBC Strakonice 1921 Roman Marienka.

Nahradit střelecky disponovaného Tomáše Nejdla bude podle kouč hodně specifická, nikoliv však neřešitelná záležitost. „Jeho nepřítomnost musíme kompenzovat buď kolektivním výkonem, nebo se někteří jednotlivci budou muset hodně zlepšit, abychom nastříleli tolik branek, kolik Tomáš za zápas obvykle nastřádá. Ve hře budeme postrádat i jeho myšlení, ale máme dostatek kvalitních hráčů, kteří budou mít příležitost se ukázat. Mezi ně patří i jeho osmnáctiletý bratr Adam, který tentokrát dostane větší prostor,“ naznačil Roman Marienka.

„Bez ohledu na výsledek bude zápas s velice kvalitním protivníkem pro nás znamenat výbornou zkušenost, která může pro naše hráče znamenat další posun,“ dodal.

Program extraligy mužů - 10. kolo: sobota 25. listopadu 17.00: FCC Město Lovosice - HC Robe Zubří, 18.00: Pepino SKP Frýdek-Místek - HBC Ronal Jičín, KH Kopřivnice - Cement Hranice. Neděle 26. listopadu - 10.30: HCB Karviná - HBC Strakonice 1921, Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - Dukla Praha, 16.00: Sokol Nové Veselí - SKKP Handball Brno.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1
Extraliga Play-off 1-8-čtvrtfinále - rozpis
HK FCC Město Lovosice : KH Kopřivnice
25.4. 18:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC Dukla Praha
25.4. 18:00
HC ROBE Zubří : Pepino SKP Frýdek-Místek
25.4. 18:00
HCB Karviná : HBC Ronal Jičín
25.4. 18:00
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 203
Marek Monczka HCB Karviná 186
Václav Klimt HK FCC Město Lovosice 180
Vojtěch Petrovský Pepino SKP Frýdek-Místek 166
kompletní tabulka
Marek Monczka HCB Karviná 71
Martin Mošovský HBC Strakonice 1921 54
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 50
Jakub Štěrba TJ Sokol Nové Veselí 49
kompletní tabulka
Jan Zbránek HCB Karviná 66
Jakub Šindelář Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň 64
Dalibor Mynář KH Kopřivnice 62
Michal Brůna HCB Karviná 60
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email