Extraliga házené 2017/2018

V televizním souboji uhájili domácí body házenkáři Jičína, trenér Veřmiřovský viděl červenou kartu

30.11.2017, Alžběta Vejrostová

Dramatický souboj se odehrál ve čtvrtek večer před kamerami České televize. Vítězství nakonec oslavili domácí házenkáři Jičína, rozdílem dvou branek přehráli Kopřivnici.

Extraliga mužů -  11. kolo

HBC Ronal Jičín – KH Kopřivnice 31:29 (16:16)

Byl to pořádně napínavý duel. První poločas začali lépe hosté, kteří si na konci úvodní dvacetiminutovky vypracovali tříbrankový náskok. Ještě do přestávky o něj však přišli, když pět minut před koncem poločasu Šulc vyrovnal na 13:13. Ve druhé půli se minimálního náskoku ujali domácí házenkáři. Hostujícímu týmu nepomohlo ani vyloučení Bukovského, který ve 39. minutě uviděl červenou kartu a pro kanonýra Kopřivnice tak zápas skončil. Kopřivničtí se pak stále drželi v dostřelu za domácím výběrem, znovu vyrovnat se jim ale nepodařilo. Dvě minut před koncem se dotáhli na rozdíl gólu 29:30, znovu dvoubrankový rozměr ale vrátil domácímu vedení Šulc. V samotném závěru pak byl červenou kartou potrestán i kopřivnický trenér Veřmiřovský a Kopřivnice již nedokázala výsledek zápasu změnit.

Nejvíce branek: Krahulec 5, Král 5/2, Wolski 5, Šulc 5 – Fulnek 7, Gřes 4, Hardt 4, Petřík 4/1. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 4:3 (ČK Bukovský, Veřmiřovský).

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín: „Věděli jsme, že Kopřivnice bude předvádět kvalitní házenou plnou soubojů a budeme s nimi hrát "nahoru, dolů". Že bude záležet kdo bude trpělivější, chytřejší a komu déle vydrží síly. I přes nějaké naše chyby, které mohly rozhodnout, jsem poměrně spokojený a po naší sérii proher jsme konečně zvítězili. Doufám, že nás tato výhra bude motivovat do dalších zápasů."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: „Byl to bojovný a vyrovnaný zápas, kde se hrála dynamická házená a blahopřeji Jičínu k výhře."