top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

O ranním koupání v kašně na karvinském náměstí a o tom, jak je v házené důležité mít správnou partu

22.05.2018, Milan Novotný

Když převzali pohár a medaile, slavilo se už na ploše. S karvinským týmem se v neděli večer radovala i dobrá padesátka fanoušků, která s Baníkem přijela přes celou republiku. Vyšťavené mužstvo zvládlo v plzeňském hotelu ještě večeři a tam se už rozjely oslavy. Později se trochu znavení házenkáři novopečeného mistra vydali na dlouhou cestu autobusem do Karviné.

„Fanouškům patří ohromný dík, že za námi přijeli. Sice je mi líto, že se titul nepovedlo získat doma a slavit s větším množstvím diváků, ale na druhou stranu, kdyby nás čekal pátý zápas, byli bychom teď v napětí a nebylo by jasné, jak to dopadne. Takhle už máme klid a všichni se můžeme radovat,“ vykládal čtyřicetiletý tahoun Karviné Michal Brůna.

Zkušenému matadorovi se příliš nelíbilo vyhlášení mistra republiky. „Bylo to myslím nedůstojné. Vypadalo to, jako by se vyhlašoval vítěz okresního přeboru… Přece jen šlo o dekorování českého mistra v jednom z nejtvrdším sportu. V zápasech se kolikrát mlátíme hlava nehlava a pak dostaneme místo pěkného poháru takovou plechovku… To mě trochu zklamalo. Už jsem zažil lepší ceremoniál,“ krčil rameny. „Naštěstí převládala eufórie.“

Na zpáteční cestě bylo veselo. Zpívalo se a často se zastavovalo. Někdo nad ránem už pospával. Domů se nejlepší tým extraligy dostali až kolem sedmé ráno. V Karviná ale autobus nejprve zajel na náměstí. Šlo o spontánní nápad a o navázání na tradici z minulosti, kdy se na náměstí u kašny slavily dřívější tituly. Dlouho nebyl důvod něco slavit, ale po osmi letech se to Karvinským povedlo.

„Někteří jsme se na počet prvního místa v kašně vykoupali. Pak jsme se odešli domů se převléct a od té doby slavíme. Máme za sebou už společnou večeři a oslavy budou pokračovat i v dalších dnech,“ prozradil Michal Brůna. Dále se v Karviné uskuteční setkání s fanoušky, něco připravuje klub a město. Týden proběhne v uvolněném duchu. K tréninku se házenkáři vrátí až po neděli.

„Slavení je spíš pro mladší hráče, ale všichni si to zasloužíme,“ povídal srbský brankář Nemo Marjanovič. „Jsem rád, že opadl tlak a sezonu máme za sebou. Byla těžká, ale semkli jsme se. Teď si užijeme volna a pohody. Mladí hráči jsou dobří, nechali si poradit. Potřebovali jen trochu podpořit a šťouchnout do zad. Díky tomu máme titul,“ nechal se slyšet gólman z Balkánu.

Mladému karvinskému mužstvo pomohlo právě předsezonní posílení zkušenými harcovníky jako jsou Brůna a Marjanovič. „Podle mě je ze všeho nejdůležitější správná parta. Když to v manšaftu klape, tak se dá něčeho dosáhnout. Další důležitý prvek je dobrý trenér a když si všechno sedne, může se něco podařit. Před začátkem sezony jsem nevěřil, že bychom mohli mistra urvat, ale nám to letos vyšlo,“ shrnul radostně prvně jmenovaný důvody karvinského úspěchu.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 17:00
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice
7.9. 17:00
Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň : HC ROBE Zubří
8.9. 13:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
14.9. 18:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
14.9. 18:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email