top logo

Extraliga házené 2018/2019

top logo

Trenér Andrej Titkov tříletky v Zubří nelituje. Z Valašska se bude stěhovat do Brna

24.05.2018, Milan Novotný

Loučení se mu nakonec vydařilo. Andrej Titkov dovedl házenkáře Zubří v pátém zápase play-off ke třetímu místu v extralize a tím jeho valašská anabáze skončila. Za tři roky působení v zuberském mužstvu dosáhl v Česku usazený ruský trenér nejprve na páté místo a pak dvakrát vybojoval bronz.

Ohledně další spolupráce nenalezl s vedením moravského klubu řeč. Už na konci března  byl jako nový trenér HC Robe Zubří představen Dušan Poloz, ale Andrej Titkov už má ohledně nového angažmá jasno. Pokusí se pozvednout uvadající celek Brna, který se letos zachraňoval v play-out.

„Pro mě bylo působení v Zubří velice poučné, ale také vyčerpávající. Tým si za mého trénování myslím nevedl špatně. Výsledky byly cílem systematické práce. Nejen po stránce házenkářské, ale i co se týká lidského přístupu a psychické podpory. Z mého pohledu se jednalo o úspěšnou misi,“ prohlásil kouč, který v této sezoně se svými svěřenci po 22 kolech vyhrál základní část extraligy.

Co by v Zubří, kdyby mohl, udělal za tři roky jinak. „V prvním sezoně jsme měli velice silný tým. Ale bohužel se nám shodou nepříznivých okolností nepovedlo postoupit do elitní čtyřky. Podle mě jsme měli - když ne na zlato - tak na finále určitě,“ zavzpomínal.

Nejraději bude vzpomínat na hráče a báječný kolektiv. „Každý rok byl jiný, ale vždycky to byla prima parta. Letos byla úplně výjimečná, nehledě na věk, všichni táhli za jeden provaz,“ pokračoval Andrej Titkov.

Není škoda, že v Zubří nezůstne? „Těžko říct, ale od klubu jsem necítil podporu, proto jsme se dohodli na neprodloužení smlouvy. Konec spolupráce jsem docela přivítal,“ prozradil rodák z Krasnodaru, který v České republice působí od roku 1992 a u nás žije už delší dobu než předtím v Rusku.

Nyní ho čeká stěhovat do Brna. „Je to tak,“ potvrdil přechod do moravské metropole. Nepůjde ale do neznámeho prostředí a vzpomínky na Královo Pole také nemá špatné. „Než jsem přišel do Zubří, tak jsem v Brně působil. Už tam ale asi moc lidí nepoznám. Na práci se ovšem těším, čeká mě vybudování nového družstva,“ dodal Titkov, který v roce 2015 brněnský tým rovněž dovedl k bronzu.

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 1. kolo
TJ Cement Hranice : SKKP Handball Brno
7.9. 10:00
HC Dukla Praha : HBC Ronal Jičín
7.9. 16:30
TJ Sokol Nové Veselí : SHC Maloměřice Brno
7.9. 17:00
HK FCC Město Lovosice : KH ISMM Kopřivnice
7.9. 19:00
Pepino SKP Frýdek-Místek : HCB Karviná
8.9. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : HC ROBE Zubří
11.9. 18:00
Pozvánka na 2. kolo
Maloměřice Brno - TJ Cement Hranice
14.9. 11:00
Dukla Praha - Sokol Nové Veselí
14.9. 16:30
SKKP Handball Brno - M.A.T. Plzeň
14.9. 17:00
KH ISMM Kopřivnice - Pepino SKP Frýdek-Místek
14.9. 19:00
HC ROBE Zubří - HK FCC Město Lovosice
15.9. 17:00
HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
15.9. 18:00
kompletní tabulka
kompletní tabulka
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email