top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Dostali jsme facku a spadli zpátky na zem, říká Vít Pyško po prohře v Jičíně

06.03.2019, Redakce ČSH

Házenkářům Pepino SKP Frýdek-Místek se poslední extraligový duel v Jičíně vůbec nepovedl. Brankář Vít Pyško jej označil za nejhorší v sezoně. Ve zbývajících dvou kolech základní části Strabag Rail extraligy chce se svými spoluhráči vyhrát.

Vít Pyško je v posledních letech jedničkou v brance Pepino SKP Frýdek-Místek. Poslední zápas proti Jičínu se však jemu ani jeho družstvu vůbec nepovedl. V rozhovoru mluví o tom, v čem byl největší rozdíl mezi oběma celky, co očekává od posledních dvou duelů v základní části nebo s jakým výsledkem by byl spokojený na konci sezony.

 

Poslední duel v Jičíně vám vůbec nevyšel. Prohráli jste poměrně jasně o devět branek. Čím to podle vás bylo, že jste nedokázali být domácím důstojnějším soupeřem?

Svým špatným výkonem jsme Jičínu zápas hodně ulehčili. Dělali jsme jednoduché technické chyby, po kterých dával soupeř góly z rychlých útoků. Letos nám poprvé nevyšlo utkání v útočné fázi. Tam jsme se trápili. Celkově bych za sebe zhodnotil tento zápas jako náš nejhorší v této sezoně.

 

Jičínští přitom poslední tři zápasy prohráli. Věděli jste o tom? Mohla to být vaše výhoda nebo to naopak nakoplo soupeře k tomu, aby už pořádně zabral?

O prohrách soupeře jsme věděli, Jičín je doma vždy hodně silný. Bylo to 50:50. Buďto to soupeře nakopne, nebo my prodloužíme soupeřovu sérii proher na čtyři zápasy. Bohužel pro nás Jičín zápas zvládl mnohem lépe než my.

 

V čem byl v tomto utkání největší rozdíl mezi oběma družstvy? V čem vás Jičín hlavně předčil?

Jednoduše ve všem. Jak jsem už ale řekl, my jsme to Jičínu hodně ulehčili. Jičín byl lepší v útoku, v obraně. My jsme se postupně dostali do herní krize, ze které jsme se nedostali. Soupeř byl v "laufu" a zaslouženě vyhrál.

 

 

 

Byli jste si vědomí toho, že případnou výhrou byste se zatím posunuli na 5. příčku v tabulce? Jak velký vliv měl tento fakt na vás výkon?

Vítězstvím jsme se mohli reálně posunout do boje o 4. místo. Nemyslím si, že by to na nás mělo nějaký vliv. Byl to prostě zápas blbec. Takový občas přijde. Třeba přišel pro nás v pravý čas. Dostali jsme facku, spadli zpátky na zem.

 

Vzhledem k tomu, že vám Jičín odskočil a Dukla porazila Nové Veselí, vidina lepšího, než 7. místa, se vám poměrně vzdálila. S čím nyní půjdete do posledních dvou kol?

Prozatím stále nemáme jistotu postupu ani ze sedmého, ani z osmého místa. Abychom se dostali do play off, tak nepřipadá v úvahu nic jiného, než ve zbývajících dvou střetnutích vyhrát.

 

V příštím kole přivítáte Hranice, které jste už letos dokázali porazit, a sice na jejich půdě. Vybavíte si ještě, jak tehdy zápas vypadal?

Zápas byl v prvním poločase vyrovnaný. Pokud si dobře pamatuji, tak jsme ale ani jednou neprohrávali. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepší než Hranice a vyhráli jsme 33:25.

 

Tentokrát to budete vy, kdo bude mít výhodu domácího prostředí. Navíc i podle postavení v tabulce budete favoritem. Na co si ale budete muset dát hlavně pozor, abyste střetnutí zvládli a dokázali v něm vyhrát?

Do zápasu nesmíme jít s tím, že jsou Hranice na 10. místě, bez šance na play off, a tak přijedou prohrát. To by se nám krutě vymstilo. Hranice jsou kvalitní tým. Zápas bude hodně náročný. Pokud budeme hrát svou hru, věřím, že vyhrajeme. Roli favorita přijímáme.

 

Po posledním zápase v Jičíně trenér Jiří Kekrt mluvil o tom, že v současném složení nejste schopní vyhrávat některé duely. Jak moc vám chybí hráči, kteří jsou dlouhodobě zranění? Může to hodně ovlivnit následující střetnutí proti Hranicím?

Jak moc? Extrémně! Chybí nám tři hráči základní sestavy. V našich možnostech prostě není možné je nahradit. Troufám si tvrdit, že by to nebylo v možnostech žádného českého klubu. Na druhou stranu, klobouk dolů před kluky, kteří teď na hřišti bojují. Snaží se odvést maximum pro úspěch týmu, a až na zápas v Jičíně, se to taky daří. Každopádně zápas proti Hranicím to ovlivnit nesmí a my musíme vyhrát.

 

Trenér Jiří Kekrt často poukazuje na to, že brankáři Frýdku-Místku mají nižší úspěšnost, než by bylo třeba. Čím si to vysvětlujete? Snažíte se pracovat na tom, abyste tuto statistiku vylepšili?

Těžko se mi na to odpovídá (směje se). Trenér Kekrt považuje za solidní úspěšnost nad 45 %, což se v každém zápase nedá splnit. Úspěšnost brankáře je hodně spojená s výkonem obrany. Řekněme, že náš tým je spíše útočně laděný. Na tréninku věnujeme střelbě hodně prostoru, takže si myslím, že se snažíme zlepšit nejen úspěšnost brankářů, ale i úspěšnost střelby.

 

V zimě se k týmu připojil zkušený brankář Petr Štolcar, který se do extraligy vrátil po roce a půl. Jak veliká je to pomoc pro družstvo, které stále trápí početná marodka a jaká pak pro vás jako brankáře?

V zimní přestávce vznikl problém v tom, že Patrik Coch skončil s házenou a já mám problém s kolenem. Bylo tady riziko, že by zůstal Martin Cáb sám. Mě koleno naštěstí drží, a tak jsme teď tři brankáři, což je výhoda třeba na tréninku. Hráči střílí proti brankářům, kteří mají každý jiný styl chytání a taky je prostor pro krátký odpočinek.

 

Do konce základní části chybí už jen dvě kola. Momentálně ještě nemáte zajištěný postup do play off, ale už teď je hodně pravděpodobné, že pokud se do elitní osmičky dostanete, narazíte na Karvinou nebo Plzeň. Který z těchto soupeřů by vám více vyhovoval? Proti komu byste podle vás měli větší šanci?

Pro nás je teď důležité vyhrát dva zápasy a tím si zajistit postup do play off. A z jakého místa případně postoupíme, si povíme 16. března. Šanci máme proti každému soupeři. Já osobně bych si nejraději zahrál proti Kopřivnici.

 

Dostat se do play off je často cíl většiny družstev. S jakým konečným umístěním po sezoně byste byl spokojený?

Spokojený bych byl s medailí. Méně spokojený bych byl s 5. místem.

 

Autor Jan Smekal

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email