top logo

Extraliga házené 2019/2020

top logo

Pozvánka na Extraligu: Dramatický konec základní části. Kdo nakonec proklouzne do osmičky týmů pro play-off?

05.03.2020, Redakce ČSH

Základní část STRABAG Rail Extraligy spěje do závěru. A to pořádně dramatického! Už v pátek budou Lovosice bojovat o udržení pozice v lepší osmičce, a to v existenčním zápase s Frýdkem-Místkem. Podobně na tom budou i Jičín v sobotu v Maloměřicích a Hranice v Kopřivnici. To Zubří chce udržet průběžné třetí místo.

 

STRABAG Rail Extraliga - 21. kolo

Pepino SKP Frýdek-Místek - HK FCC Město Lovosice 6. března 18:30

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Každý z nás ví, o co hrajeme. Pořád platí, že největším soupeřem je naše hlava a je jedno proti komu hrajeme. Ve Frýdku-Místku nás rozhodně nečeká lehký zápas. Potkají se mužstva, kterým se letošní sezona určitě nedaří podle jejich představ. Vstup do utkání bude dle mého názoru klíčovým faktorem k úspěchu. Ten, kdo si sjedná respekt na začátku zápasu, bude mít velkou výhodu po zbytek utkání. Jedeme se porvat o dva body, o nic jiného nám v tuto chvíli nejde. Agresivita, bojovnost na hranici sebeobětování a týmový duch jsou jediná cesta, která nás k těm dvou bodům dovede.“

Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice: „Vzhledem k situaci a postavení, ve kterém se nacházíme, musíme ve Frýdku-Místku naplno bodovat. A tím si udržet teoretickou šanci na play-off. Jiný cíl mít ani nemůžeme. Herně jsme na tom se soupeřem podobně. A jsme si samozřejmě vědomi, že i pro Frýdek-Místek je s ohledem na jeho postavení zápas rovněž existenční. V utkání uspěje ten, kdo ze sebe dříve setřese špatnou výkonnost, která oba celky aktuálně provází, a kdo se lépe vyrovná s tlakem důležitého střetnutí.“

 

SHC Maloměřice Brno - HBC Ronal Jičín 7. března 18:00

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „V sobotu cestujeme na půdu nováčka nejvyšší soutěže, týmu Maloměřic. Výkonnost domácích šla po zimní přestávce nahoru. Maloměřičtí ziskem tří „jarních“ bodů určitě nabrali potřebné sebevědomí a na své zlepšené výkony budou chtít bezpochyby navázat i v sobotním duelu. My ale jedeme do Maloměřic s jediným cílem - zvítězit a udržet se tak ve hře o postup do play-off. Rádi bychom navázali na pondělní domácí televizní představení s Lovosicemi, kde jsme se prezentovali obětavým koncentrovaným výkonem. Opět budeme spoléhat na důraznou agresivní obranu a podporu našich gólmanů. Každopádně nás čeká velmi těžký duel, domácí v něm mohou pouze získat a to může být jejich výhoda. Pokud chceme být úspěšní, musíme k utkání přistoupit se vší vážností, v naší situaci si nemůžeme dovolit jakékoliv zaváhání.“

 

SKKP Handball Brno - Dukla Praha 7. března 18:00

Tým Brna připravil pro fanoušky další nabité sportovní odpoledne. Ve 14.30 se v hale Vodova utkají nejprve královopolské volejbalistky, v 18 hodin je vystřídají domácí házenkáři a jejich protivníci z Dukly Praha. Videopozvánku na utkání najdete zde.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Čeká nás zápas, ve kterém můžeme definitivně potvrdit druhé místo v tabulce. Věřím, že se nám to povede. Brno má celek, který disponuje zkušenými hráči typu Hastíka, Horuta. Myslím si, že jejich spojková řada je na vysoké úrovni, a je pro mě překvapení, že se nejspíš do play-off nedostanou. Tým na první osmičku rozhodně mají, takže nás nečeká vůbec nic jednoduchého. My bychom rádi udrželi náš herní standard. Březen bude náročný, protože nás čekají první dva vrcholy sezóny, a to finále Českého poháru a čtvrtfinále Evropského poháru, na které se chceme dobře naladit.“

Adam Zeman, pivot HC Dukla Praha: „Nejdůležitější pro nás bude, abychom vycházeli ze zajištěné obrany. I když je mezi námi celkem velký bodový rozdíl, určitě to nebude jednoduchý zápas. Brno hraje doma a rozhodně si nenechá nic líbit. Pokud budeme vycházet z předchozích úspěšných zápasů, měli bychom si připsat důležité dva body.“

 

 

KH ISMM Kopřivnice - TJ Cement Hranice 7. března 18:00

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „V sobotu chceme jednoznačně vyhrát, protože při shodě okolností se můžeme dostat až na třetí místo po základní části, takže do toho dáme absolutně všechno. Nicméně jsme si vědomi momentální síly Hranic, které tři zápasy v řadě neprohrály. Navíc v posledním kole rozdrtily Karvinou, kdy od první do poslední minuty vedly. Hranice vycházejí z kvalitní a zajištěné obrany s vynikajícím Pepou Kučerkou v zádech, hrají rychlou a dynamickou házenou a na konci sezóny se zlepšují. Respektujeme sílu soupeře, ale hrajeme na domácí palubovce, takže uděláme vše proto, aby body byly naše."

Dominik Tkadleček, křídlo KH ISMM Kopřivnice: „V posledním domácím zápase základní části přivítáme Hranice. Soupeře, který má letos výborně našlápnuto do play-off. Hranice se můžou spolehnout na skvělého Kučerku, který stále patří k nejlepším gólmanům v Extralize, navíc v minulém kole porazily Hranice Karvinou, takže se dá očekávat vyrovnané utkání. My se musíme koncentrovat na náš výkon a uděláme vše proto, aby body zůstaly doma. Věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit a poženou nás k zisku dvou bodů."

Miroslav Bartoň, trenér TJ Cement Hranice: „V sobotu nás čeká důležité utkání. Výhrou v Kopřivnici se můžeme posunout zase o krok blíže k play-off. Nečeká nás nic lehkého. Kopřivnice v zimní přestávce posílila svůj celek o další zahraniční posily. V Kopřivnici nás čeká bouřlivá atmosféra a bojovný výkon obou celků. Naším cílem k úspěchu bude dobře fungující obrana a spolehlivá koncovka v zakončení. Doufáme, že naši vítěznou šňůru prodloužíme a dostaneme se do top osmičky.“

 

HC ROBE Zubří - Sokol Nové Veselí 7. března 18:00

Dušan Poloz, trenér HC Zubří: „Základní část se nám blíží ke konci a náš tým se nyní soustředí jen na udržení 3. místa v pozici pro play-off. Jinými slovy, přáli bychom si získat ještě 3 body tak, ať nás konkurenti nemají možnost dostihnout. Nové Veselí je tým s mnoha cizinci a velmi kvalitními hráči, kteří dokážou vyhrát kdekoliv, což se jim skoro podařilo i v Karviné. My se budeme snažit navázat na celkem dobrou obranu z minulého zápasu a jsme přesvědčeni, že střelecká úspěšnost bude tentokrát lepší.“

Tomáš Řezníček, pravá spojka HC Zubří: „Nové Veselí je mladý tým s potenciálem, který chtějí využít. Na nás je teď ta zodpovědnost, kdy máme cíl a jeho splnění vede přes výhru s Veselím. Nové Veselí je určitě lákadlem, snad nás podpoří zaplněná hala.“

Pavel Hladík, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Situace v tabulce je zřejmá. Na páté i sedmé místo máme už pouze teoretickou šanci, a proto se naše priority logicky změnily. Do Zubří jedeme s jasným cílem a to rozložit zátěž na všechny hráče a vyzkoušet jejich aktuální formu před blížícím se play-off. Chceme dát velkou šanci i hráčům, kteří běžně nemají takovou minutáž. V play-off často rozhodují právě střídající hráči, a proto má každý z hráčů možnost ukázat se a říct si o svoje místo. Věřím, že to povede k jejich velké motivaci a nasazení. Bez toho se v Zubří, které v této sezoně právem patří do první čtyřky, nedá pomýšlet na dobrý výsledek.“

Kristo Voika, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Přestože je naše pozice pro play-off už téměř jistá, jedeme do Zubří bojovat o každý bod. Právě Zubří je naším potenciálním soupeřem pro play-off, i z tohoto pohledu to bude zajímavé utkání. Na zápas se těšíme, v útoku i obraně budeme bojovat o každý míč. Věřím, že nás opět podpoří naši fanoušci a udrží skvělou atmosféru a energii do dalších těžkých zápasů, které nás čekají. Jsou velkou a důležitou součástí našeho týmu.“

 

HCB Karviná - M.A.T. Plzeň – dohrává se 10. března 17:00

 

zpět nahoru
Naši partneři
partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1 partner 1
Výsledky 22. kolo
HC Dukla Praha : SHC Maloměřice Brno
14.3. 18:00
TJ Cement Hranice : HC ROBE Zubří
14.3. 18:00
HK FCC Město Lovosice : HCB Karviná
14.3. 18:00
HBC Ronal Jičín : Pepino SKP Frýdek-Místek
14.3. 18:00
Talent M.A.T. Plzeň : KH ISMM Kopřivnice
14.3. 18:00
TJ Sokol Nové Veselí : SKKP Handball Brno
14.3. 18:00
Tabulka
Z V R P SKÓRE B
1 M.A.T. Plzeň 21 18 0 3 649:532 36
2 Dukla Praha 21 16 1 4 660:529 33
3 HC ROBE Zubří 21 14 2 5 574:502 30
4 HCB Karviná 21 13 2 6 555:497 28
5 KH ISMM Kopřivnice 21 13 1 7 645:605 27
6 Sokol Nové Veselí 21 10 2 9 549:532 22
7 HBC Ronal Jičín 21 8 2 11 520:560 18
8 TJ Cement Hranice 21 9 0 12 531:546 18
9 HK FCC Město Lovosice 21 8 1 12 577:553 17
10 SKKP Handball Brno 21 6 2 13 516:575 14
11 Pepino SKP Frýdek-Místek 21 3 0 18 483:610 6
12 SHC Maloměřice Brno 21 1 1 19 454:672 3
Jiří Motl HK FCC Město Lovosice 135
Miroslav Jurka HC ROBE Zubří 124
Vít Reichl HC Dukla Praha 114
Victor Andres Donoso Andalaft KH ISMM Kopřivnice 114
kompletní tabulka
Vít Kučera SKKP Handball Brno 40
David Krahulec HBC Ronal Jičín 40
Martin Hrstka HC ROBE Zubří 36
Dmytro Turchenko TJ Sokol Nové Veselí 27
kompletní tabulka
Dominik Solák HCB Karviná 38
Erik Žvak Pepino SKP Frýdek-Místek 36
Ahed Berhouma SKKP Handball Brno 36
Kosta Petrovič SKKP Handball Brno 34
kompletní tabulka
Odběr novinek
Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email